Teatr Lalek: Premiera "Jaki ten świat jest wielki"

sobota, 12.6.2021 13:00 689 0

Przed nami ostatnia w tym sezonie, długo wyczekiwana premiera.18 czerwca po raz pierwszy zagramy spektakl JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI! w reżyserii czesko-słowackiego duetu SKUTR.


JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI! jest przedstawieniem opartym na motywach 7 baśniH.Ch. Andersena. To teatralna podróż po świecie baśni, pryzmat, przez który możemy na nowo spojrzeć na twórczość wielkiego Duńczyka. Twórcy potraktowali literacki oryginał jako punkt wyjścia, wraz z aktorami szukając odpowiedzi na pytania: co te historie znaczą dziśi czym są dla każdego z nas.

Klamrą spektaklu jest baśń o Pasterce i Kominiarczyku, ale pojawią się w niej także postacie z innych opowieści:  świerk przywieziony z lasu na Boże Narodzenie, dziewczynka z zapałkami, stara latarnia wspominająca młodość, zakochany w tancerce żołnierzyk...W przedstawieniu spotyka się kilka światów: świat Andersena ze współczesnym,a mikrokosmos porcelanowych figurek z wielkim światem zewnętrznym.

Proces powstawania widowiska został udokumentowany w cyklu reportaży ukazujących tajniki pracy w teatrze. W making of'ach kamera zagłąda na próby, do pracowni scenograficznychi innych miejsc zwykle niedostępnych dla publiczności.
Więcej informacji o spektaklu TUTAJ

Do zobaczenia w teatrze!

Gramy dla Was 19 i 20 czerwca
Bilety dostępne TUTAJ


fot. Natalia Kabanow

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek