Półkolonie 2021 w ZOO Wrocław

sobota, 12.6.2021 10:21 464 0

Zostań Młodym ZOOlogiem! Półkolonie w ZOO Wrocław.Podróż przez pięć kontynentów śladami najciekawszych i najbardziej charakterystycznych zwierząt,spotkania z ich opiekunami, gry i zabawy oraz doświadczenia naukowe, to propozycja wrocławskiego zoo na tegoroczne półkolonie. Jeden turnus w lipcu i cztery turnusy w sierpniu, po pięć dni, dla dzieci w wieku 7-12 lat.

W tym roku wrocławskie zoo po raz pierwszy zaprasza na stacjonarne półkolonie dla dzieci. Planuje pięć tygodniowych turnusów–od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00–16.00, a w programie szereg atrakcji.

- To przygoda nie tylko dla młodych miłośników przyrody. W programie mamy wiele zadań i gier,w trakcie których dzieci mogą bliżej poznać niesamowity świat zwierząt zamieszkujących różne kontynenty - od gorącej Afryki po mroźną Antarktydę. Stawiamy na przyjazną atmosferę,rozwój zdolności interpersonalnych uczestników i współpracę w grupie. Gwarantujemy, że dzieciaki będą się świetnie bawić, a do tego zdobędą nową wiedzę i umiejętności! Chcemy by po trudach edukacji zdalnej, dzieci spędziły czas twórczo i aktywnie – opowiada Dyrektor Edukacji ZOO Wrocław Marta Zając–Ossowska.

W trakcie półkolonii uczestnicy będą wędrować po całej kuli ziemskiej, odwiedzą pięć kontynentów w pięć dni,zdobywając kolejne stopnie wtajemniczenia „Młodego ZOOloga”. W Azji dowiedzą się dlaczego tygrysy są zagrożone wyginięciem, spotkają pantery śnieżne i mgliste, zajrzą do nosorożców indyjskich i dowiedzą się dlaczego słonie mają takie długie trąby. Docierając do Afryki dowiedzą się co jedzą manaty, czy strusie faktycznie chowają głowę w piasek gdy się boją, czy uchatki to to samo co foki i czy rekiny są ludojadami. W Europie spojrzą wilkom prosto w oczy, porozmawiają o niedźwiedziach brunatnych, będą tropić rysie i żbiki, by na końcu poznać największego ssaka Polski - żubra. W Ameryce Południowej na początek będą obserwować małpie figle, później trasą wzdłuż rzek poszukają piranii, dowiedzą się też jak wybuchają wulkany i z czego zbudowana jest lawa. Na Antarktydzie poszukają śladów życia i odwiedzą pingwiny.

Każda wyprawa wiązać się będzie też z pracami naukowymi. Jedną z nich będzie oglądanie zdobytych skarbów pod mikroskopem, bliżej zapoznając się np. z budową anatomiczną bezkręgowców.Dzieci wezmą też udział w doświadczeniach, które pozwolą zrozumieć jak powstają niektóre żywioły w przyrodzie, własnoręczne zainstalują fotopułapki, które pozwolą podglądać świat zwierząt nocą. ZOOedukatorzy przewidzieli dla uczestników liczne aktywności ruchowe, jak np. rywalizacja grupowa, gry terenowe, a nawet praktyka jogi!Program jest więc bardzo bogaty i zróżnicowany. Dodatkową atrakcją dla uczestników półkolonii będzie zdobyty na koniec każdego turnusu certyfikat „Młodego ZOOloga”, który otrzyma każdy uczestnik.

Koszt turnusu to 680 PLN za jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 600 PLN.

Turnusy ruszają już od ostatniego tygodnia lipca, potrwają przez cały sierpień br.i będą prowadzone przez edukatorów, którzy są również wykwalifikowanymi wychowawcami, z udziałem gości specjalnych-opiekunów zwierząt pracujących we wrocławskim ZOO.

Rezerwacja miejsc: b.palczynska@zoo.wroc.pl.

Warto się śpieszyć, bo miejsc może wkrótce zabraknąć!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek