Wyścigi konne na początek długiego weekendu

wtorek, 1.6.2021 14:21 341 0

Siedem gonitw na dystansach płaskich znalazło się w programie czwartego dnia sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Wśród nich najbardziej emocjonująco zapowiadają się: Nagroda Konstelacji - międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy kat. na dystansie 1907 m oraz gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej II grupy zaliczana do nowego cyklu gonitw dla koni arabskich Al Khalediah Racing Festival 2021.
Początek mityngu w czwartek 3 czerwca o godz. 13:30, pierwsza gonitwa dnia rozpocznie się o godz. 14:00. Wyścigi odbędą się z udziałem publiczności – wstęp wolny. 

Wydarzeniem czwartkowego mityngu będzie Nagroda Konstelacji, wracająca po kilku latach nieobecności na wrocławski tor jako międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy kat. na dystansie 1907 m.
Główną kandydatką do zwycięstwa wydaje się być Colonelle, która bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon, zajmując bliskie trzecie miejsce w Nagrodzie Dandolo – Handikapie Otwarcia na Służewcu, w poprzednim odniosła cztery zwycięstwa, po dwa we Wrocławiu i w Warszawie. W dobrej formie od początku tego sezonu jest Yennefer, dwukrotnie blisko druga w gonitwach na tym samym dystansie, co Nagroda Konstelacji. Szóste miejsce, ze stratą tylko pół długości do piątego, zajęła w mocno obsadzonej Nagrodzie Golejewka Asian Sky, która w poprzednich lata ścigała się i zwyciężała w Grecji.

Nagroda Konstelacji rozgrywana była na Partynicach w latach 2013-17 jako międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych klaczy kat. A na dystansie 2400 m i zawsze miała bardzo dobrą obsadę. Pierwszą edycję wygrała Thunderstruck z Niemiec, rok później triumfowała Greek Sphere, zwyciężczyni Derby i Wielkiej Warszawskiej. W sezonie 2015 najlepsza była Nadworna, która wcześniej tego samego roku zajęła drugie miejsce w rozegranej na Partynicach Nagrodzie Liry – Oaks. Dwie ostatnie edycje zakończyły się zwycięstwem świetnej Height Of Beauty.

Konstelacja (Mehari – Kasjopea po Aquino, ur. 1974, hod. SK Golejewko) wygrała Nagrodę Wiosenną, Soliny, Derby i Oaks. Zaznaczyła też swoją obecność na międzynarodowej arenie, zajmując piąte miejsce w G1 Yorkshire Oaks. Okazała się również znakomitą matką. Jej najlepszy potomek  Korab (po Kayoon, ur. 1982) wygrał Nagrodę Przychówku i Mokotowską, Derby w Warszawie i Wiedniu, St. Leger i Nagrodę Prezesa Rady Ministrów, a także Kincsem Dij w Budapeszcie. W 1986 r. jako pierwszy koń z Europy środkowo-wschodniej został zaproszony do udziału w gonitwie G1 Washington D. C. International i w 13-konnej stawce zajął ósme miejsce.


Drugim wydarzeniem dnia będzie gonitwa zaliczana do nowego cyklu gonitw dla koni arabskich Al Khalediah Racing Festival 2021
. Pobiegną w niej czteroletnie i starsze araby, które powalczą o dodatkowe nagrody – 15 tys. zł dla właściciela, 3 tys. zł dla trenera i 2 tys. zł dla jeźdźca zwycięskiego konia – ufundowane przez inicjatora i sponsora festiwalu Polska AKF sp. z o.o. 

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
4 dzień wyścigowy sezonu 2021
3 czerwca (czwartek), godz. 13:30
wyścigi z udziałem publiczności - wstęp wolny

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek