Noc Muzeów we Wrocławiu nie tylko w wersji online!

piątek, 14.5.2021 14:54 223 0

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów we Wrocławiu zamieniła się w weekend muzeów, pełen atrakcji online, a także tych stacjonarnych. Wszyscy, którzy zdecydują się wyruszyć w kulturalną wycieczkę po mieście, nie będą zawiedzeni. 

Koncerty plenerowy w Operze Wrocławskiej, darmowe zwiedzanie wybranych Muzeów i Galerii, nocne podziwianie panoramy Wrocławia z 200 metrów nad ziemią oraz wirtualne wernisaże i oprowadzania po wystawach. Ta edycja różni się od poprzednich jakie znamy. Z uwagi na potrzebę zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, placówki kulturalne będą miały różne godziny otwarcia dla zwiedzających, obowiązywać będą też limity wpuszczanych osób. Nie wszystkie atrakcje będą też bezpłatne.

Przyjrzyjmy się najciekawszym tegorocznym wydarzeniom.

W sobotę bezpłatnie w regularnych godzinach funkcjonowania odwiedzimy wystawy stałe w Muzeum Narodowym we WrocławiuMuzeum Etnograficznym i Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Tego dnia zarówno wystawy czasowe, jak i stałe bezpłatnie udostępnia też Muzeum ArchitekturyMuzeum Poczty i TelekomunikacjiCentrum Historii Zajezdnia, oraz galeria BWA Dizjan i BWA SIC!

Galeria FOTO-GEN wydłuża godziny pracy do godz. 23:00, Galeria Verus będzie otwarta do północy - tu dodatkowo będzie można spotkać się też z artystkami Pati Dubiel i Krystyną Szczepaniak. Obie galerie możemy zwiedzić bezpłatnie.

Opera Wrocławska, pomimo że nie może jeszcze gościć publiczności w swoich wnętrzach, w sobotę oraz w niedzielę wyjdzie do publiczności przed swój budynek przy ul. Świdnickiej. Natomiast Punkt Widokowy SkyTower od godz. 22:00 do godz. 2:00 w nocy zaprasza do podziwiania nocnej panoramy miasta oraz wystawy "DNA Miasta"

Dodatkowo swoje godziny otwarcia wydłuża też Visitor Center w Hali Stulecia, gdzie na odwiedzających od godz. 16:00 czekać będzie 50% rabat na zwiedzanie. W weekend na placu przy Iglicy odbywa się też Wrocławska Giełda Staroci i działa Multimedialna Fontanna na Pergoli.

Specjalne programy Nocy Muzeów online przygotowały też CRZ Krzywy Komin i Centrum Kultury AGORA, które zaprasza na wernisaż online wystawy Plakatu Teatralnego i Fotografii - Różewicza Sztuk Kilka.

Pozostałe instytucje kulturalne działają w ten weekend normalnie zgodnie z wytycznymi i limitami epidemiologicznymi, wstęp do nich jest płatny zgodnie z cennikiem. Swoje działania przenoszą do sieci, przygotowując filmowe oprowadzania.

Pełen program wydarzeń zarówno tych online, jak i stacjonarnych jest na bieżąco aktualizowany na stronach Punktu Informacji Kulturalnej we Wrocławiu: https://www.pik.wroclaw.pl. Na podstronach poszczególnych wydarzeń będzie można również zobaczyć premierowe filmy z oprowadzania po wystawach przygotowane przez UM Wrocław i wybrane instytucje.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek