DSW i ZOO otwierają wspólnie nowy kierunek podyplomowy!

środa, 14.4.2021 11:17 953 0

Co powstanie z połączenia zoo i marketingu? Zrównoważony biznes.
Ruszyła rekrutacja na pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych, łączący marketing i wiedzę o przyrodzie. Chodzi o solidne kształcenie fachowców, specjalizujących się w zrównoważonym marketingu. Coraz więcej firm odczuwa rosnące oczekiwania klientów, aby biznes działał nie tylko opłacalnie, ale i odpowiedzialnie. Rynek potrzebuje specjalistów

Ta jedyna w swoim rodzaju „podyplomówka” powstała w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Lokalizacja nie ma jednak znaczenia, bo zajęcia będą wyłącznie on-line. Pomysłodawczynią kierunku i opiekunką jest Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu Zoo Wrocław, które zostało partnerem DSW.

 

Pandemia zmieniła marketing
- Od miesięcy rozmawiam z biznesem, aby zachęcić do wspierania ratowania ginących gatunków. Zauważyłam lukę. Firmy chcą budować swoją konkurencyjność na odpowiedzialnym i zrównoważonym marketingu, ale często nie mają skąd czerpać rzetelnej i łatwo przyswajalnej wiedzy o stanie środowiska albo mylą CSR z greenwashingiem – wyjaśnia Agnieszka Korzeniowska. – Biznes potrzebuje fachowców, bo pandemia zmieniła marketing i ta ewolucja będzie się dalej działa.

Dolnośląska Szkoła Wyższa to uczelnia, która na bieżąco obserwuje trendy i bardzo szybko adaptuje swoją ofertę do potrzeb różnych środowisk.

- Działania CSR nie są nowością. Zauważyliśmy jednak, że nadal brakuje specjalistów, którzy mają wiedzę nie tylko na temat samego marketingu, ale także i o otaczającym nas świecie, przyrodzie, o którą bez wątpienia powinniśmy dbać wszyscy – nie tylko my prywatnie, ale także my jako firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z ZOO Wrocław – dodaje Agnieszka Zagrobelna, kierownik Działu Marketingu DSW.

Studenci „marketingu postpandemii” w trakcie 182-godzinnego programu odkryją m.in. czy zjadamy własną Ziemię? Które jej zasoby są na wyczerpaniu? Jak wygląda ekologia bez fałszu? Opowie o tym Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo, który od 40 lat obserwuje zmiany na świecie.

Dla początkujących i zaawansowanych
Atutem kierunku będzie przede wszystkim solidna wiedza z marketingu. Zajęcia z jego podstaw poprowadzi duet: Jacek Kotarbiński, uznany autorytet i międzynarodowy ekspert w dziedzinie marketingu oraz dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dyrektor marketingu w Payeye.

- Sytuacja pandemiczna zmienia nie tylko ludzi, ale i biznes. Coraz więcej przedsiębiorców rozumie odpowiedzialność społeczną. Marki chcą być dziś nie tylko rozpoznawalne i kochane, ale też budować wartości, wspierać zrównoważony rozwój i edukację w zakresie otaczającego nas świata. Dlatego angażuję się w ten projekt – mówi Jacek Kotarbiński.

Studenci dowiedzą się również czym jest 17 celów zrównoważonego rozwoju i Agenda 2030, dzięki zajęciom z Martą Krawcewicz z CSR-Consulting, która od 10 lat zajmuje się edukacją w biznesie. Bartosz Narzelski, trener, facylitator i service designer podczas praktycznych ćwiczeń pomoże zrozumieć marketom ich przyszłych klientów i wczuć się w ich potrzeby.

E-marketing i E-commerce
Będzie też o nowych narzędziach marketingu. Marta Smaga, która odpowiadała za największe projekty internetowe Grupy Money.pl zdradzi tajniki skutecznej sprzedaży i reklamy on-line.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek