komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 24 stycznia 2021

Felicji, Franciszka

Zabytkowy budynek Cafe Berg przy Podwalu z najemcą. Miasto podpisało już umowę

wtorek, 17.11.2020 13:58 , komentarze: 0 , odsłony: 610
kategorie artykułu:

Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu na zabytkowy pawilon przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Piotra Skargi we Wrocławiu. Budynek wydzierżawiła od miasta firma, która prowadzi ogólnopolską sieć pączkarni. Teraz zgodnie z umową w domku nad fosą powstanie kawiarnia.
Najemcę lokalu wybrano w drugim przetargu, do którego na początku października zgłosiły się cztery firmy. Po analizie złożonych ofert, komisja przetargowa ZZK zdecydowała, że najlepszą propozycję przedstawiła firma Nasza Pączkarnia sp z o.o. sp.k. Pod uwagę brana była nie tylko wysokość proponowanego czynszu, ale również wiarygodność ekonomiczna najemcy i doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej.  

Kolejny krok to przygotowanie lokalu do otwarcia. Przedstawiciel firmy już zadeklarował, że planuje tak zaaranżować wnętrze, aby nadać Cafe Berg odpowiedni klimat i smak z okresu przedwojennego. – zdradza Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Przyszły dzierżawca za najem wyremontowanego zabytkowego lokalu o powierzchni blisko 90 m2 będzie płacił Gminie Wrocław, co miesiąc blisko 4 tysiące złotych.

Cieszymy się, że w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorców, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. 

W niewielkim kiosku nad fosą, tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną była pijalnia mleka. Budynek wymyślił ponad 100 lat temu Max Berg, projektant m.in. Hali Stulecia. W ostatnich latach w zabytkowym budynku był m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Wiosną 2019 roku Gmina Wrocław przeprowadziła prace remontowe tego zabytkowego obiektu, które potrwały rok. W budynku wymieniono m.in. instalacje, zwiększono też jego przestrzeń użytkową.

Gmina za prace remontowe w budynku Cafe Berg zapłaciła blisko 1,5 miliona złotych.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 21.1.2021 14:17
czwartek, 21.1.2021 13:54
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele