komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 23 listopada 2020

Adelii, Klemensa

Sąsiedzie, zmieńmy to miejsce! Warsztaty placemakingowe

poniedziałek, 12.10.2020 11:34 , komentarze: 0 , odsłony: 429
kategorie artykułu:

Fundacja OPEN MIND zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Nowy program zajęć obejmuje zagadnienia związane z Kulturą Przestrzeni Miejskiej. Zaczynamy od tematyki placemakingu dwudniowymi warsztatami już 24 i 25 października w CRZ Krzywy Komin.
Kultura Przestrzeni Miejskiej to nowa pracownia w tegorocznej edycji projektu. Jej uczestnicy nauczą się innowacyjnie i kreatywnie patrzeć na przestrzeń miasta. Dowiedzą się, jak tworzyć nowatorskie projekty odpowiadające potrzebom lokalnych społeczności. Warsztaty oparte zostaną na ideii placemakingu i metodzie design thinking. Całość projektu będzie realizowana na Nadodrzu, gdzie Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin od lat prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą.

Pracownia Kultura Przestrzeni Miejskiej powstała z myślą o mieszkańcach Nadodrza, miejskich aktywistach, którym zależy na podnoszeniu jakości życia w mieście, jak i osobach planujących karierę zawodową w obszarze architektury i urbanistyki. Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych architektów, doświadczonych trenerów i moderatorów zespołów projektowych.

Podczas zaplanowanych na 24 i 25 października zajęć, uczestnicy pochylą się nad zagadnieniem placemakingu, czyli tworzenia miejsc, które są komfortowe dla ich użytkowników. Po teoretycznym przygotowaniu do tematu uczestnicy wybiorą się na spacer badawczy ulicami Nadodrza. Porozmawiamy z mieszkańcami, by poznać ich potrzeby i problemy. Przeanalizujemy, jakich miejsc brakuje w okolicy i jak moglibyśmy to uzupełnić niskobudżetowymi rozwiązaniami. Wspólnie stworzymy sąsiedzki kolaż wymarzonej miejscówki.

Celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców - użytkowników przestrzeni, inspirowanie się wzajemnie pomysłami i poszukiwanie funkcjonalnych rozwiązań. Zrównoważone i „szczęśliwe” miasto to długi proces, który możemy rozpocząć My - mieszkańcy Wrocławia.

Zajęcia poprowadzą:  Natalia Bańdo i Małgorzata Smołka

Harmonogram:
24 października, godz. 11:00-15:00
25 października, godz. 11:00-15:00

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois 33-35a Wrocław

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się poprzez stronę: 
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/sasiedzie-zmienmy-to-miejsce-warsztaty-placemakingowe/

 

Zapis obowiązuje na cały cykl warsztatów.

www.krzywykomin.pl

www.trampolinadokultury.pl

 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki