komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

NIEMAPA kontra zarazki

środa, 30.9.2020 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 805
kategorie artykułu:

Za nami premiera Niemapy we Wrocławiu, niezwykłej gry edukacyjnej dla dzieci. Tytułowa NIEMAPA to plan codziennych zajęć podzielonych na dwanaście stacji - pomysłowych wskazówek, jak „mieć oko” na bakterie. Otwieranie drzwi bez dotykania klamki, ubieranie „na cebulkę” czy przekąski wzbogacające odporność to tylko kilka z propozycji na zwalczanie zarazków.

Niemapę otrzyma każdy sześciolatek i każdy uczeń klas 1-3 we Wrocławiu, przekażemy też część nakładu do placówek oświatowych aglomeracji wrocławskiej. W sumie do rozdania mamy 50 000 egzemplarzy Niemapy. Poprzez zabawne ilustracje i eksperymenty zachęca do mycia rąk czy jedzenia warzyw. Wydawnictwo powstało we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Szczególnie teraz ważne jest edukowanie najmłodszych, stąd pomysł, żeby wykorzystać formę NIEMAPY jako przewodnik po zdrowiu. Dodatkowo w sezonie jesiennym narażeni jesteśmy na osłabienie organizmu, a szczególnie łatwo zarażają się od siebie właśnie dzieci- mówiła  Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zależało nam na tym, żeby trudne dla dzieci tematy opracować w formie gier i eksperymentów, po które same będą mogły sięgać. Zachęcamy najmłodszych także do zabawy podczas rutynowych czynności jak szczotkowanie zębów wspólnie z rodzicami, czy śpiewanie ulubionej piosenki w trakcie mycia rąk – dodała Wypowiedź Małgorzata Żmijska, współautorka Niemapy.

Do tej wyjątkowej edycji powstała także strona internetowa www.niemapakontrazarazki.pl, z której można nie tylko pobrać przewodnik, ale także wyjątkową rodzinną grę planszową - świetne narzędzie do utrwalenia informacji o zdrowiu i higienie.

Pomysły autorek NIEMAPY zilustrował Przemek Liput, który zarazkom nadał kształty karykaturalnych, osobliwych stworów. Do projektu zaproszono również lekarkę Annę Kuc. W NIEMAPIE znalazła się także sekcja wywiadów z rodzinami Wirusińskich i Bakteriowskich, którzy odpowiadają na niewygodne pytania zadawane przez słynne wrocławskie krasnale.

„NIEMAPA kontra zarazki” inspiruje nie tylko dzieci. To także lektura dla ich opiekunów, którzy powinni zadbać o wprowadzenie ninjaprogramu do codziennej aktywności. W publikacji znalazły się informacje specjalnie dla mieszkańców Wrocławia - adres strony www.wroclaw.pl/koronawirus, numer na infolinię czy link do webinaru o koronawirusie dostępny na stronach WCRS. 

„NIEMAPA kontra zarazki” dostępna będzie również w wersji drukowanej. Do pobrania online na stronach: www.niemapa.pl oraz www.niemapakontrazarazki.pl

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 27.11.2020 10:07
piątek, 27.11.2020 09:37
wtorek, 24.11.2020 10:45
poniedziałek, 23.11.2020 14:01
poniedziałek, 23.11.2020 13:39
poniedziałek, 23.11.2020 09:30
poniedziałek, 23.11.2020 09:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki