komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 27 stycznia 2021

Przybysława, Anieli

Wracał z imprezy, wjechał w ogrodzenie

czwartek, 17.9.2020 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 400
kategorie artykułu:

Ranna pasażerka, uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód, to efekt nocnej jazdy nieodpowiedzialnego 25-latka. Mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu, nie zważając na możliwe konsekwencje. Badanie stanu trzeźwości kierującego przeprowadzone przez mundurowych z drogówki, wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. 

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki tuż przed godziną 3.00 w nocy, zostali skierowani do zdarzenia drogowego w jednej z podwrocławskich miejscowości. W zdarzeniu tym brał udział osobowy Mercedes, którym podróżowały dwie osoby. Funkcjonariusze ustali, że 25- letni kierujący, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i na łuku drogi zjechał z jezdni, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji.
Przyczyną braku możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu, był prawdopodobnie krążący w jego organizmie alkohol. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało go ponad promil.
Mężczyzna nie miał zamiaru niczego ukrywać przed policjantami, wyznał, że wraz z pasażerką wracali z imprezy, na której kierujący spożywał alkohol. Ponadto podczas jazdy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, co mogło w znacznym stopniu przyczynić się do obrażeń, jakich doznała pasażerka Mercedesa. Kobieta z obrażeniami, ale na szczęście w stanie niezagrażającym życiu została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali. Uszkodzeniu uległo ogrodzenie, a także pojazd sprawcy całego zamieszania.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Przypomnijmy kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. 25-latek może również odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego, ale wszystko będzie zależne od obrażeń, jakie odniosła jego pasażerka.

źródło: KMP we Wrocławiu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
poniedziałek, 25.1.2021 15:39
poniedziałek, 25.1.2021 15:37
poniedziałek, 25.1.2021 13:04
poniedziałek, 25.1.2021 11:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele