Policjanci z Siechnic zatrzymali braci, w których pojazdach znajdowały się narkotyki

piątek, 28.8.2020 09:42 1836 2

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Siechnicach zatrzymali w sobotę dwóch braci obywateli Ukrainy, którzy w pojeździe posiadali narkotyki. Bliźniaczo podobna sytuacja wydarzyła się w środę, kiedy to mundurowi podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, którzy okazali się braćmi, a w których samochodzie policjanci również znaleźli substancje zabronione. Cała czwórka trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić im może kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Mundurowi z Siechnic wieczorową porą kontrolowali pojazd marki BMW, którym podróżowali dwaj bracia. Osoby znajdujące się w pojeździe zachowywały się bardzo nerwowo, dlatego funkcjonariusze domyślali się, że nie będzie to zwykła kontrola, która zakończy się po kilku minutach. Policjanci zauważyli, że pasażer pojazdu nerwowo spogląda w kierunku schowka znajdującego się przed nim. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, bo we wspomnianym schowku ujawnili foliowe zawiniątko z suszem roślinnym koloru zielonego. Analiza zabezpieczonej substancji wskazała na marihuanę w ilości kilku porcji handlowych. Żaden z mężczyzn nie przyznał się, że środki te należą do niego. W związku z powyższym 31-latek i jego o dwa lata młodszy brat, kontynuowali dalszą podróż razem, ale już w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kilka dni później ten sam patrol dokonał kontroli dwóch mężczyzn siedzących w osobowej Hondzie pod jednym z siechnickich sklepów. Zachowanie jak się okazało również braci, zdradzało, że mogą mieć coś na sumieniu. Dłonie 35-letniego pasażera pojazdu zaczęły się mocno trząść, a on sam nie potrafił zapanować nad emocjami. Mężczyźni zapytani przez mundurowych o posiadanie środków zabronionych nic nie odpowiedzieli. Podejrzliwi funkcjonariusze sprawdzili pojazd i ponownie w schowku od strony pasażera ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego koloru zielonego. Analiza zabezpieczonych substancji wskazała na kolejno amfetaminę i marihuanę w łącznej ilości kilkunastu porcji handlowych. 35-latek i jego 41-letni brat trafili prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Całej czwórce zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O losie mężczyzn zadecyduje sąd.

st. sierż. Paweł Noga

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
r7w czwartek, 04.02.2021 19:26
O rzeszzz... patrząc na fotki to chyba jakiś międzynarodowy kartel...
kolo sobota, 29.08.2020 18:02
Czy to pisał jakiś przedszkolak? Człowieku tego nie da rady

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz