komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Millennium Docs Against Gravity jesienią we Wrocławiu i w sieci

wtorek, 4.8.2020 09:16 , komentarze: 0 , odsłony: 572
kategorie artykułu:

Wrocławska odsłona 17. festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity rozpocznie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym już za nieco ponad miesiąc - wystartuje 4 i potrwa do 13 września. Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w hybrydowej formie: najpierw w kinie, a nieco później w sieci. 

Millennium Docs Against Gravity to największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych. Festiwal od początku swojego istnienia stawia na kino dokumentalne najwyższej próby oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesnego świata. Zaplanowana na wiosnę 17. edycja Millennium Docs Against Gravity w związku z pandemią koronawirusa musiała zostać przeniesiona na drugą połowę roku.
–  Chcemy, aby nasza niemal 100-tysięczna widownia mogła cieszyć się najlepszym w historii programem festiwalu w bezpiecznej atmosferze. Dlatego nasz festiwal, na który składają się pokazy najlepszych filmów, spotkania z wybitnymi twórcami, warsztaty i wystawy, odbędzie się w późniejszym terminie – tłumaczył przenosiny festiwalu jego dyrektor, Artur Liebhart. W tradycyjnym, majowym terminie zorganizowane zostało Docs Against Isolation – internetowe wydarzenie, podczas którego widzowie mogli oglądać filmy z poprzednich edycji festiwalu czy brać udział w spotkaniach z twórcami i ekspertami. Cieszyło się ono ogromną popularnością: przyciągnęło aż 16 500 osób uczestników, a zaproponowane w ramach Docs Against Isolation filmy obejrzano ponad 113 000 razy.

Zwiastun 17. Millennium Docs Against Gravity: 

Po sukcesie archiwalnej odsłony sieciowej, pora wrócić na salę kinową  –   17. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się we Wrocławiu (ale też Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy) w dniach 4-13 września. Tegoroczna odsłona odbędzie się pod hasłem "Z czułości do świata". – To dla nas ogromna radość, że na tę filmową ucztę po raz kolejny zaprosimy gości do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, które jest partnerem Millennium Docs Against Gravity niemal od początku. Radość jest o tyle większa, że obecny rok jest dla DCF wyjątkowy, bo właśnie teraz obchodzimy 110. rocznicę pierwszego seansu filmowego w otwartym 3 września 1910 roku kinie Palast Theater w przedwojennym Breslau – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego. – Mamy więc przyjemność witać gości festiwalowych w najważniejszym miesiącu naszego jubileuszu. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby kino było miejscem bezpiecznym dla widzów. Ważne jest dla nas, aby oglądali filmy w komfortowych warunkach, pamiętając jednak o zasadach higienicznych, które obowiązują we wszystkich placówkach kulturalnych
Doświadczenie pandemii sprawiło jednak, że w 2020 roku festiwal po raz pierwszy zostanie zorganizowany w nowatorskiej hybrydowej formie. Na czym będzie ona polegała? Po zakończeniu edycji kinowej wybór festiwalowych filmów będzie można obejrzeć online, podobnie jak miało to miejsce podczas trwania Docs Against Isolation - tym razem jednak wybrane tytuły będą nowościami po raz pierwszy pokazywanymi w Polsce. Sieciowa część festiwalu potrwa od 19 września do 4 października.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 14:10
czwartek, 19.11.2020 13:25
piątek, 13.11.2020 12:06
wtorek, 10.11.2020 14:53
wtorek, 10.11.2020 11:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele