komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 4 grudnia 2020

Barbary, Krystiana

Dachy Wrocławia - 10 koncertów, 8 dachów, jedno miasto

wtorek, 23.6.2020 14:34 , komentarze: 0 , odsłony: 1281
kategorie artykułu:

Na chwilę intensywne festiwalowe, teatralne, muzyczne i klubowe życie Wrocławia ustało. Nastąpił czas izolacji. Więzi pomiędzy artystami a publicznością zostały nagle przerwane, a twórcy, promotorzy, organizatorzy, technicy estradowi, producenci, managerowie, muzycy, właściciele lokali oraz niepoliczalna liczba osób uprawiających zawody związane z kulturą czy organizacją wydarzeń znalazła się w zupełnie nowej sytuacji… 

A przecież Wrocław to miasto spotkań – nie umiemy w nim żyć bez wzajemnych relacji. Tęskniliśmy za miastem, za przestrzenią, za koncertami, interakcją artyści – publiczność. I znaleźliśmy na to sposób. Po długich tygodniach izolacji, odosobnienia, nadszedł czas, by miasto, muzyka, wrocławscy wykonawcy, spotkali się ponownie. I to od razu na najwyższych poziomach – na dachach Wrocławia! 

Idea tego wydarzenia nie powstała tylko ze względu na kryzys, to wydarzenie mówi i będzie mówiło już po otwarciu miasta o ludziach złaknionych sztuki, o artystach, o muzyce i o Wrocławiu. Dlatego zaplanowaliśmy cykl koncertów wrocławskich artystów i zespołów, w wyjątkowych przestrzeniach, z widokiem na miasto, z widokiem na powrót do normalności i do życia kulturalnego. Dachy Wrocławia stały się estradami, na których zabrzmiały rytmy jazzu, indie rocka, reggae, bluesa, tanga, rozległ się stukot obcasów, wybuchła feeria barw i dźwięków. Tak powstały koncerty spalone słońcem, niesione wiatrem – pełne radości, że razem otwieramy nowy rozdział.  

W projekcie wzięło udział 70 muzyków, którzy zagrali 10 koncertów na 8 wrocławskich dachach, by wybrzmiał jeden Wrocław! By wybrzmiały dźwięki wolności, tęsknoty, nadziei i optymizmu – zagrane wysoko ponad ulicami, w miejscach, w których wszystko nabiera nowej perspektywy. 

Od 7 czerwca, dwa razy w tygodniu, w niedziele i w czwartki, zapraszamy na transmisje koncertów z cyklu „Dachy Wrocławia”.  Byliśmy w fantastycznych miejscach – na dachu przytulnej Cafe Borówka, na dostojnej Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Gościły nas Akademia Sztuk Pięknych czy Muzeum Współczesne Wrocław. Zabierzemy Was w podróż po naszym mieście, często nieznanym, pulsującą wrocławską muzyką.

Wystapili dla Was: Electric Shower, Zespół Kameralny Sceny pod Regałem, Justyna Szafran, Zawartko / Piasecki, Puellae Cantantes, MAM Głos, Francis Tuan, Bethel, Synaptine, Flamenco Trio. Transmisje można oglądać na fanpage’u Wroclaw [Wroclove] oraz na www.wroclaw.pl.

Program koncertów:
7 czerwca, Francis Tuan – Cafe Borówka
11 czerwca, Electric Shower – Muzeum Współczesne Wrocław
14 czerwca, MAM Głos – Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego
14 czerwca, Puealle Cantantes – Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego
18 czerwca, Bethel – Wrocławski Manhattan
21 czerwca, Justyna Szafran – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
24 czerwca, Zespół Kameralny Sceny pod Regałem – Hotel Monopol
24 czerwca, Flamenco Trio – Hotel Monopol
25 czerwca, Zawartko / Piasecki – D.H. Feniks
28 czerwca, Waldemar Kasta & Synaptine – Wrocławski Manhattan

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

środa, 2.12.2020 12:46
poniedziałek, 30.11.2020 14:45
poniedziałek, 30.11.2020 14:40
sobota, 28.11.2020 08:40
poniedziałek, 23.11.2020 14:10
czwartek, 19.11.2020 13:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki