Gastronomia i usługi wracają do pełnego funkcjonowania w Centrum Korona

środa, 20.5.2020 10:23 412 0

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., w ramach trzeciego etapu planu odmrażania gospodarki, z dniem 18 maja salon fryzjerski Jean Louis David zostaje ponownie otwarty w Centrum Korona.

Również od dnia 18 maja, w pełnym zakresie, przy stosowaniu ścisłych reguł sanitarnych, będą działać restauracje i kawiarnie. Klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej centrum na miejscu - w lokalach i w strefie foodcourt.

Zarówno lokale i punkty gastronomiczne, jak również usługi fryzjerskie i kosmetyczne będą działać zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi dla każdego z tych sektorów przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

W restauracjach i kawiarniach zmianie ulegnie układ przestrzeni - stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 metrów. Ograniczeniu ulega również liczba osób mogących przebywać jednocześnie w strefie (1 osoba na 4 m2). Obsługa lokali będzie przestrzegać ścisłych norm sanitarnych dezynfekując stoliki po każdym kliencie oraz stosując środki ochrony osobistej zasłaniając usta oraz nos oraz nosząc rękawiczki.

Analogiczne zasady sanitarne zostały wprowadzone w strefie gastronomicznej – foodcourt. Tu również zostanie usunięta część stolików i miejsc siedzących, tak aby zachować wymagane 2 metrowe odległości pomiędzy nimi. Dystans 2 metrów będzie obowiązywać również osoby stojące w kolejce do poszczególnych punktów gastronomicznych. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi. Przy wejściu do strefy gastronomicznej zostały ustawione dozowniki z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych m.in. z ważną dla klientów informacją, że zasłanianie nosa i ust przez klientów nie obowiązuje podczas oczekiwania przy stoliku i w trakcie konsumpcji.

„Restauracje i punkty gastronomiczne stanowią bardzo istotny element oferty handlowej centrum, dlatego cieszymy się, że wprowadzane są kolejne etapy odmrażania gospodarki. Powrót gastronomii do funkcjonowania, nie tylko w trybie „na wynos”, zdecydowanie poprawi komfort wizyty naszych Klientów w Centrum Korona, oczywiście przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa higienicznego” – mówi Magdalena Piechna, Head of Portfolio Management w Cromwell Property Group.

18 maja otworzy się również salon fryzjerski Jean Louis Davidzlokalizowany w Centrum Korona. Tu również będą obowiązywać ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Klienci przyjmowani będą wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Stanowiska obsługi będą dezynfekowane każdorazowo po wizycie każdego z Klientów. Obsługa przy wykonywaniu usługi została zobowiązana do stosowania środków ochrony osobistej - maseczki i rękawiczek. W lokalach  

 

 

będzie obowiązać również zasada 2-metrowego dystansu pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy.

„Nasz salony fryzjerski wdrożył odpowiednie procedury bezpieczeństwa i jest w pełni przygotowany na przyjęcie swoich klientów. Wiemy, że pojawiają się już pierwsze rezerwacje wizyt, co tylko potwierdza, że otwarcie właśnie tego sektora gospodarki było długo wyczekiwane przez mieszkańców Wrocławia” – dodaje Magdalena Piechna, Head of Portfolio Management w Cromwell Property Group.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, personelu sklepów oraz obsługi Centrum Korona nadal funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – są rozstawione dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci są informowani o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych i w automatach samoobsługowych.

Regularnie są odkażane wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia sanitarne i wyposażenie toalet. Ponadto, pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, są poddawane regularnemu ozonowaniu. Wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego, z pasaży zniknęły ławki i siedziska, a strefy specjalne, takie jak plac zabaw, są nadal wyłączone z użytkowania.

Centrum Korona działa w poszerzonej formule już od 4 maja. Po otwarciu salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz lokali gastronomicznych i strefy foodcourt, wciąż nieczynne pozostaną biura podróży, kino, a także klub fitness. 

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych dostępna jest na stronie https://www.centrum-korona.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek