komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

Dom Kwiatów w Barbarze i ostatnie dni naboru do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

środa, 13.5.2020 13:24 , komentarze: 0 , odsłony: 605
kategorie artykułu:

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń online, które w najbliższym tygodniu organizuje Strefa Kultury Wrocław.

Akademia Miejskiego Ogrodnika: La casa de las flores

W czwartek (14.05) na facebookowym profilu Barbary odbędzie się przedostatnie w tym semestrze spotkanie z Filipem Markiem. Podczas kolejnej wizyty w Domu Kwiatów u #PanaKwiaciarza widzowie poznają proste sposoby na to, jak krok po kroku zamienić mieszkania, domy i balkony w prawdziwe kwiatowe hacjendy. Prowadzący opowie też o łatwych sposobach na samodzielne wykonanie kwietnych kompozycji. Gościem transmisji będzie mistrzyni florystki, Joanna Rospondek.

Wrocławski Program Wydawniczy dla autorów

Kończy się pierwszy nabór dla pisarzy i pisarek oraz tłumaczy i tłumaczek w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Uruchomiona przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury nowa ścieżka programu ma być – w niezwykle trudnym czasie pandemii – wsparciem dla wrocławskich autorów i autorek. W trwającym do 15 maja naborze mogą wziąć udział osoby, które w ciągu ostatnich 5 lat napisały lub przetłumaczyły i wydały książkę prozatorską lub tom poetycki lub opublikowały co najmniej pięć tekstów w czasopismach bądź antologiach. Łączna pula środków do rozdysponowania to 132 000 złotych, gdzie jednorazowa pomoc dla jednego twórcy wyniesie 2200 złotych brutto.

Spotkanie z książką na placu zabaw

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy dzieci i ich opiekunów na kolejny odcinek serii Tektura i papier! Katarzyna Bury tym razem opowie o książkach przestrzennych, rozkładanych, przekładanych, ruchomych, interaktywnych oraz takich z dziurami i ze sznurkami. Widzowie poznają podpatrzone w książkach pomysły, które wykorzystać można podczas domowej nudy. W drugiej części spotkania zobaczą też, jak się zabawić na podwórku bez wychodzenia z domu. Brzmi zaskakująco? Z papierem, tekturą i nożyczkami w ręku wszystko jest możliwe! Odcinek dostępny będzie na Facebooku Barbary oraz na kanale Youtube Strefy Kultury Wrocław.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 11:18
sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki