komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

Pomimo stanu epidemii, policjanci cały czas zatrzymują sprawców przestępstw

środa, 8.4.2020 17:52 , komentarze: 0 , odsłony: 306
kategorie artykułu:

W tym trudnym dla wszystkich okresie, policjanci z Wrocławia stale wykonują swoje ustawowe obowiązki, przestrzegając równocześnie procedur bezpieczeństwa. Sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy, zatrzymują sprawców przestępstw, reagują na zgłoszenia przemocy domowej, zatrzymują nietrzeźwych kierujących i prowadzą działania pomocowe wobec potrzebujących. W czasie, gdy wszyscy musimy ograniczyć wychodzenie z domów, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby i realizują interwencje na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Podczas ostatniej doby było ich aż 413.

Wrocławscy policjanci w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, cały czas realizują swoje ustawowe obowiązki. Tylko ubiegłej doby przeprowadzili 413 różnego rodzaju interwencji. Zatrzymali też 11 osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w tym 3 nietrzeźwych kierujących.

Oprócz tego funkcjonariusze cały czas prowadzą kontrole miejsc, w których zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, nie można przebywać. Należą do nich choćby parki, lasy, skwery, bulwary i inne ogólnodostępne tereny zielone. Policjanci każdego dnia sprawdzają też czy osoby objęte kwarantanną nie łamią nałożonego na nie obowiązku kwarantanny i czy nie potrzebują pomocy. Funkcjonariusze są przy tym wspierani przez żołnierzy, strażników miejskich i strażników leśnych.

Wszystkie te czynności realizowane są zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Policjanci są wyposażeni w środki ochrony osobistej, a w razie kontaktu z osobą podejrzewaną o zakażenie koronawirusem, przekazują taką informację do służb medycznych i dalsze kroki są już realizowane zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Stosowanie się do wszystkich zaleceń jest szczególnie istotne, ponieważ to policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom miasta i powiatu wrocławskiego i po prostu nie może ich zabraknąć na ulicach.

Pamiętajmy, że nowe przepisy i ograniczenia nie zostały wprowadzone przeciwko komukolwiek. Mają one za zadanie pomóc medykom opanować obecną sytuację. Stosujmy się zatem do wszystkich zaleceń służb, w trosce o nas samych i w trosce o naszych bliskich.

/KMP Wrocław

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele