komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Kierował mimo sądowego zakazu i miał 2,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

piątek, 8.11.2019 14:30 , komentarze: 0 , odsłony: 691
kategorie artykułu:

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Wrocławia, który kilka dni temu prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości, choć w ogóle nie powinien siadać za kierownicą. Mężczyzna posiadał bowiem dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczerzcie tym razem, nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Teraz 58–latka czeka kolejna sprawa w sądzie, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, może trafić do zakładu karnego nawet na 7,5 roku. Wcześniej przebywał w nim 2 lata, co niestety nie wpłynęło na zmianę jego zachowania.

Nietrzeźwi kierowcy cały czas stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który miał prawie 2.7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany i wyeliminowany z ruchu przez policjantów z wrocławskiego Grabiszynka.

Podczas patrolowania Alei Pracy, mundurowi zwrócili uwagę na podejrzanie poruszający się pojazd. Osobowy Opel nie utrzymywał prostolinijnego toru jazdy, co wzbudziło uwagę funkcjonariuszy, którzy z doświadczenia wiedzieli, że taki styl jazdy charakteryzuje kierowców, którzy zażyli wcześniej substancje odurzające, w tym alkohol. Postanowili jak najszybciej zatrzymać wspomniane auto do kontroli, aby wyeliminować zagrożenie, które powodował.

Jak się okazało, za kierownicą Opla, siedział wielokrotnie notowany mieszkaniec Wrocławia. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, wtedy wyszło na jaw, że ten jest skrajnie nietrzeźwy! Mężczyzna miał 2,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

58-latek nie powinien w ogóle zbliżać się do fotela kierowcy, ponieważ za wcześniej popełnione przestępstwa, obowiązywał go dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mimo dwuletniego przebywania w zakładzie karnym, mężczyzna ten wrócił na przestępczą ścieżkę. Teraz sąd, który zajmie się jego sprawą, będzie mógł orzec karę nawet 7,5 roku więzienia, ponieważ ostatni czyn popełnił w warunkach tzw. recydywy.

/KMP Wrocław

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 23.7.2020 12:19
środa, 22.7.2020 12:22
poniedziałek, 20.7.2020 13:08
poniedziałek, 20.7.2020 13:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele