komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Podsumowanie działań wrocławskich policjantów w ramach akcji ,,Znicz 2019’’

poniedziałek, 4.11.2019 12:48 , komentarze: 0 , odsłony: 786
kategorie artykułu:

Obchody dni Wszystkich Świętych oraz Zaduszek, to zawsze okres wytężonej pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem nie tylko w obrębie nekropolii, ale także zapewniali możliwość płynnego ruchu kołowego na trasach dojazdowych do miasta. Minione święta należy uznać za spokojne, ale nie obyło się bez przypadków naruszania przepisów prawa oraz bezpieczeństwa w ruchu. Policjanci, w tym czasie przeprowadzili blisko 1,2 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali 16 nietrzeźwych kierowców, a także działali w związku z ponad 90 kolizjami drogowymi i 10 wypadkami.

Akcja „ZNICZ” jest zawsze dla Policji dużym wyzwaniem i wiąże się z mobilizacją dużych sił. Do zadań funkcjonariuszy zaangażowanych w zabezpieczenie „Znicza” należało kierowanie ruchem w rejonie cmentarzy, ale też podejmowanie działań mających na celu utrzymanie płynności ruchu. Ważnym elementem akcji było również zapewnienie ładu i porządku publicznego na samych cmentarzach.

W tym roku możemy powiedzieć, że obchody Wszystkich Świętych oraz Zaduszek przebiegły dość spokojnie. Zdarzyły się jednak przypadki naruszenia porządku publicznego i bezpieczeństwa w ruchu, ale było ich niewiele. Policjanci zatrzymali m.in. mężczyznę podejrzanego o spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia drogowego przy ul. Zaporowskiej we Wrocławiu, a także ucieczkę z miejsca i nieudzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Ustalono, że sprawca jadąc samochodem osobowym, uderzył w przystanek autobusowy na wysokości Ronda Żołnierzy Wyklętych i odjechał. Poszkodowanym osobom udzielono pomocy medycznej w szpitalu, a była wśród nich dwójka dzieci, w wieku 2 i 6 lat. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń zagrażających zdrowiu i po zaopatrzeniu medycznym, osoby opuściły placówkę zdrowia.

Mężczyzna podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia, został namierzony i zatrzymany przez policjantów po blisko 4 godzinach. W chwili zatrzymania 37-letni mieszkaniec Wrocławia był pijany. Miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. Dziś o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas czterech dni akcji ,,ZNICZ 2019” policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili też blisko 1,2 tys. różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze zatrzymali 16 nietrzeźwych kierujących oraz 24 osoby poszukiwane, a także wykonywali czynności w związku z 96 kolizjami drogowymi. Niestety na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego doszło do 10 wypadków, w których 15 osób zostało lekko rannych, a 1 osoba została hospitalizowana. Jest to mniej zdarzeń niż w roku ubiegłym. Mundurowi zatrzymali łącznie w tym okresie 56 osób podejrzewanych o popełnienie przestępstwa. Były to m.in. osoby podejrzane o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działających środków, przywłaszczenie mienia oraz różnego rodzaju kradzieże.

/KMP Wrocław

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele