Targi pracy Uniwersytety Ekonomicznego!

środa, 9.10.2019 19:06 678 0

16 października br. w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się 27 edycja Targów Pracy.  Podczas wydarzenia gościć będziemy 43  czołowych pracodawców w Polsce oraz przedstawicieli Chartered Institiute Securities & Investemend, Instytutu Badań Edukacyjnych, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.  Organizatorem Targów Pracy jest Centrum Współpracy z Biznesem  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Podczas Targów odbędą się też liczne wydarzenia współtowarzyszące, które mają podnieść kompetencje studentów. Przez cały tydzień będą organizowane warsztaty. W poniedziałek i wtorek – szkolenia pt. „Jesteś swoją marką” (z dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej), szkolenia te organizowane odbędą się w ramach kampanii społecznej Dni uczenia się dorosłych 2019. Współorganizatorem  jest również firma Experum HR i Polskie Stowarzyszenie Asesorów Metody AC/DC, które zorganizują dla uczestników szkoleń   sesję Development Center. Natomiast w czwartek i piątek – studenci naszej Uczelni będą mogli uczestniczyć w szkoleniach z Rozwoju Kompetencji Cyfrowych organizowane przez Facebook pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje. Szkolenia organizowane są nie tylko z myślą o naszych studentach ale również z myślą o szkołach partnerskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Podczas Targów wystawcy przedstawiają nie tylko oferty pracy, praktyk i staży, ale również dzielą się istotnymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji. Będzie można rozmawiać z  rekruterami, skonsultować dokumenty aplikacyjne, zrobić profesjonalny makijaż oraz  zdjęcie  do cv przez fotografa naszego partnera – Platformy Jobteaser.

W tym roku  około 3 i pół tysiąca absolwentów  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu trafi na rynek pracy.  Studenci i absolwenci podczas Targów szukają pracy najczęściej w obszarach: finanse, księgowość, audyt, zarządzanie produkcją, logistyka, IT, marketing, handel. Badania pokazują, że bogata oferta praktyk, staży oraz pośrednictwo pracy prowadzone  przez  Centrum Współpracy z Biznesem  dają możliwość wejścia na rynek pracy często bez wychodzenia z murów uczelni. Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego  we Wrocławiu pracują we wszystkich działach i sferach gospodarki: w przedsiębiorstwach - począwszy od stanowisk finansowo-księgowych,  poprzez stanowiska związane z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem,  marketingiem aż po stanowiska kierownicze najwyższego szczebla – prezesów i dyrektorów firm czy głównych księgowych. Pracują w dużych bankach i różnych instytucjach finansowych, są menedżerami wielkich korporacji, maklerami  giełdowymi, specjalistami od HR czy Public Relations. Otrzymują bardzo dobre  wykształcenie i obejmują wysoko opłacane stanowiska.  

Nasi studenci doświadczenie zawodowe zdobywają poprzez  praktyki  i płatne staże  w takich znanych firmach jak np.  Euro Bank S.A, Human Partner, Ceneo, KGHM Cuprum, Impel Group S.A. i LG Display,  Credit Suisse,  Credit Agricole , UPS, Hewlett Packard Enterprise, Atos czy  Sygnity S.A.

Targi Pracy to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami Firm, zweryfikowania swoich mocnych stron z oczekiwaniami pracodawców i zdobycia cennych kontaktów zawodowych. Dodatkowo udział w Targach jest bardzo dobrą okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku pracy. Osoby chcące odnaleźć się na rynku pracy mają szansę na zwiększenie poczucia pewności siebie w procesach rekrutacyjnych, podczas rozmów kwalifikacyjnych, a następnie przy wywiązywaniu się z obowiązków w nowej pracy.  Zainteresowanie Targami jest ogromne, odwiedza je blisko 3 tysiące  osób poszukujących ciekawych możliwości rozwoju zawodowego.   

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu współpracuje z ponad pół tysiącem firm w różnych obszarach. Dobre relacje z praktyką gospodarczą zapewnia m.in. aktywna działalność Centrum Współpracy z Biznesem UEW, które wspiera  Uczelnię w realizacji misji dydaktycznej, głównie poprzez udział wybitnych praktyków w zespołach opracowujących plany i programy studiów oraz uczestniczenie przez nich w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, co w efekcie daje  lepsze perspektywy zatrudniania naszych absolwentów.   Centrum Współpracy z Biznesem UEW to jedna z najbardziej efektywnie działających tego typu jednostek w kraju, realizuje kolejne projekty „STAŻE NA START…”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.   Ponad pół tysiąca studentów  w ciągu 3 lat otrzyma płatne staże.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek