Zatrzymany podczas Marszu Równości usłyszał zarzuty!

wtorek, 8.10.2019 08:30 500 0

Skuteczne i natychmiastowe działania policjantów z Wrocławia, doprowadziły do wyeliminowania zagrożenia i zatrzymania mężczyzny, który szedł z nożami w kierunku uczestników 11. Marszu Równości. Policjanci obezwładnili napastnika tuż przed atakiem i zabezpieczyli dwa noże. Chwilę później trafił on do jednego z komisariatów, gdzie wykonano wstępne czynności z jego udziałem, a później do policyjnego aresztu. Dziś został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz dalsze decyzje w sprawie mężczyzny podejmie sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę 5 października br. przy jednym z wrocławskich hoteli zlokalizowanych w pobliżu Placu Wolności. Na samym placu gromadzili się wówczas uczestnicy 11. Marszu Równości. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników tego zgromadzenia, przed jego rozpoczęciem, w trakcie i po zakończeniu, czuwali dolnośląscy policjanci, którzy wspierani byli przez kolegów z innych garnizonów oraz KGP.

Około godziny 14.30, tuż przed rozpoczęciem marszu, policjanci zauważyli mężczyznę, który trzymając w rękach noże, szedł w kierunku jego uczestników oraz funkcjonariuszy. Mężczyzna ten krzyczał m. in. Allah Akbar.

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zareagowali natychmiast i przed atakiem, skutecznie obezwładnili napastnika.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwa noże i przewieźli zatrzymanego mężczyznę do pobliskiej jednostki Policji, by wykonać wstępne czynności z jego udziałem. Okazało się, że 41-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa i wykroczenia.

Mężczyzna ten został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty w związku z tym zdarzeniem i teraz dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

 /KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz