komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Taniec i komedia absurdu – w Imparcie ruszają dwa nowe cykle

sobota, 21.9.2019 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 340
kategorie artykułu:

Już w najbliższą niedzielę Impart zainauguruje dwa nowe cykle – "Doktor absurdu przedstawia" (18:00, scena kameralna) oraz "Taniec w Imparcie" (20:00, scena teatralna).

Gospodarzem pierwszego z nich będzie Ścibor Szpak, zdobywca Grand Prix na przeglądzie kabaretów PAKA w 2012 oraz na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w 2013. – W ramach cyklu „Doktor absurdu przedstawia” chciałbym przybliżyć osoby, które niekoniecznie wywodzą się ze środowisk kabaretowych, ale prezentują w jakiś sposób komiczne spojrzenie na świat. W każdym odcinku pojawi się gość, który będzie się specjalizował w czymś innym – będziemy mieli program poświęcony piosence francuskiej, w innym skupimy się na reklamie itd. – zachęca gospodarz programu.

W każdym odcinku "Doktora absurdu" Ściborowi będzie towarzyszył wyjątkowy gość. W niedzielę w gospodarz wystąpi wspólnie z Justyną Szafran, aktorką Teatru Muzycznego Capitol. – Według mnie Justyna jest artystką o niezwykłej wrażliwości; urzekająco balansuje między subtelnością i rubasznością; ma niejednoznaczną osobowość sceniczną, potrafi zaskakiwać. Posiada nie tylko ogromny talent wokalny, ale i komediowy i wbrew temu, co często deklaruje ze sceny, jest bardzo inteligentna. Do tego jej miłość do piosenki francuskiej pokrywa się z moją. Występowaliśmy już wspólnie w Capitolu, w Antykabarecie. Liczę na to, że zaprezentujemy szczyt tego, co da się wydusić z naszych wspólnych dokonań – komentuje Ścibor Szpak.

 

O 20:00 na scenie teatralnej Impartu rozpocznie się "Lorem Ipsum", autorski grupy Vagabond Physical Collective, nieformalnego kolektywu artystycznego tworzonego przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny.

Lorem Ipsum" opowiada o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień – wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami. „Lorem Ipsum” – określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach.

Bilety na oba niedzielne wydarzenia są dostępne na www.strefakultury.pl i w kasach Strefy Kultury Wrocław (Barbara, ul. Świdnicka 8B oraz Impart, ul. Mazowiecka 17).

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 23.10.2020 09:45
piątek, 23.10.2020 08:51
czwartek, 22.10.2020 08:59
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki