komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

We Wrocławiu startuje międzykulturowa inicjatywa towarzysko-kulinarna

wtorek, 10.9.2019 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 766
kategorie artykułu:

Już we wrześniu startuje we Wrocławiu międzykulturowa inicjatywa towarzysko-kulinarna „Poznajmy się od Kuchni”. Będzie to okazja, by poznać nowych przyjaciół, zjeść coś pysznego, a przy okazji przełamać kilka stereotypów, dowiedzieć się nieco więcej o innej kulturze i odkryć jacy wszyscy jesteśmy podobni.

Idea jest prosta: nieznajome osoby lub całe rodziny, zapraszają się nawzajem na kolację lub wspólne gotowanie. Jedna z „ekip” pochodzi z Polski, druga to mieszkający we Wrocławiu obcokrajowcy. Każda raz jest gospodarzem, a raz gościem. Spotkania odbywają się w domach uczestników. To znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości, ale też poznania innych kultur i zwyczajów. I przede wszystkim do zjedzenia pysznej kolacji.

- Chcemy stworzyć okazje dla wrocławian i wrocławianek do spotkania się – mówi Aleksandra Stachura z Fundacji Go'n'Act, organizatora przedsięwzięcia Dziś coraz częściej migranci to nasi sąsiedzi. Spróbujemy pomóc przełamać bariery i rozprawić się ze stereotypami. W końcu przez żołądek do serca.

Wspólne gotowanie ma stać się punktem wyjścia do ważnych rozmów o innych krajach, kulturach i obyczajach, a zasiadanie przy wspólnym stole okazją do narodzin nowych przyjaźni!

W ramach projektu zostaną także zorganizowane warsztaty kulinarne dla dzieci. Organizatorzy zaproszą maluchy w kulinarną podróż, by odkryć nowe, czasem zaskakujące, smaki. Wspólne gotowanie, a potem ucztowanie ma stać się pretekstem do opowiadania historii i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Warsztaty przygotowujemy ze słyną warszawską restauracją „Kuchnia Konfliktu”, w której na co dzień gotują uchodźcy i migranci - mówi Aleksandra Stachura – We Wrocławiu sekrety kuchni afgańskiej przybliży nam Sultan Padshaksh i Mateusz Wójcik. Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się m.in. czym jest firn.

By zgłosić się do „Poznajmy się od Kuchni” wystarczy wysłać email na adres projekty.gonact@gmail.com i czekać na kontakt ze strony fundacji. Udział w projekcie jest bezpłatny. "Warsztaty z "Kuchnią konfliktu" przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia. Udział w "wymianie kolacji" przeznaczony jest dla każdego: pojedynczych osób, grup studentów mieszkających razem, rodzin."

Projekt jest realizowany przez Fundacja Go'n'Act, współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 23.10.2020 14:17
piątek, 23.10.2020 12:21
piątek, 23.10.2020 08:58
wtorek, 20.10.2020 08:57
czwartek, 15.10.2020 10:01
środa, 14.10.2020 13:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki