14. edycja cyklu "Kultura Dostępna" w kinach Helios

poniedziałek, 9.9.2019 15:41 604 0

Kina Helios Magnolia Park oraz Helios Aleja Bielany we Wrocławiu rozpoczynają kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach czternastej edycji projektu. W repertuarze znalazły się zarówno filmy premierowe, w tym intrygujący dokument „Kto napisze naszą historię” i sensacyjny thriller „Ja teraz kłamię”.

Najbliższa edycja rozpocznie się 5 września filmem Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię” z Mają Ostaszewską, Pauliną Walendziak oraz Rafałem Maćkowiakiem, wcielających się w rolę trójki celebrytów biorących udział w kontrowersyjnym show telewizyjnym. 

Z myślą o miłośnikach polskiej historii zaplanowano seans filmu „Kto napisze naszą historię” opowiadającego o bezprecedensowym przedsięwzięciu – podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego. W jesienny czwartek warto będzie zobaczyć także dokument „Maksymiuk. Koncert na dwoje”. Opowieść o charyzmatycznym dyrygencie, pianiście i kompozytorze. Wrzesień zakończy seans filmu „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha. W roli głównej znakomita Krystyna Janda! 

REPERTUAR 14. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

5 września – Ja teraz kłamię
12 września – Kto napisze naszą historię
19 września – Maksymiuk. Koncert na dwoje
26 września – Słodki koniec dnia

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar czternastej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz