Sekretarz Międzynarodowej Rady Piłkarskiej odwiedzi Wrocław

piątek, 23.8.2019 09:00 484 0

W piątkowy poranek 30 sierpnia na Stadionie Wrocław czekają nas ogromne sportowe emocje - od pierwszej do ostatniej minuty. Tym razem nie chodzi jednak o kolejny mecz drużyny Śląska. Specjalnie na spotkanie z uczestnikami CreativeMornings przyjedzie do Wrocławia Łukasz Brud, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej – The IFAB! Zajrzyjcie za kulisy futbolu i… Stadionu Wrocław. 

Miliard 120 milionów – tyle osób oglądało finał Mistrzostw Świata w 2018 roku, śledząc z zapartym tchem piłkarzy i komentując każdą niezrozumiałą dla siebie decyzję sędziego. Futbol jest bez wątpienia najbardziej popularnym sportem zespołowym. To radość po golach i smutek po porażce, skrajne emocje na trybunach i przed telewizorami, zacięta rywalizacja na boisku i burzliwe rozmowy po zakończonych meczach. Uwielbiamy dyskutować o futbolu i mówić, że sport nie jest sprawiedliwy, ale czy sami znamy przepisy gry i potrafimy być sprawiedliwi względem sędziów, piłkarzy czy trenerów? 

Podczas spotkania CreativeMornings we Wrocławiu Łukasz Brud zinterpretuje temat miesiąca JUSTICE i opowie o postawie fair play, która obowiązuje nie tylko w sporcie. Sekretarz Generalny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej podzieli się swoimi doświadczeniami, a w drugiej części odpowie na pytania uczestników. Warto skorzystać z tej niecodziennej okazji! Udział w piątkowym wydarzeniu (30 sierpnia) jest darmowy, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy, które rozpoczną się w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 11.00 na stronie internetowej.

The IFAB - na straży przepisów piłki nożnej od... 133 lat

Międzynarodowa Rada Piłkarska to jedna z najstarszych organizacji sportowych. Powstała w 1886 roku (18 lat przed założeniem FIFA) i od tamtej pory aż do dziś jako jedyna ustala i co roku aktualizuje Przepisy Gry w piłkę nożną, które obowiązują we wszystkich meczach na całym świecie.

Łukasz Brud, prelegent najbliższego spotkania CreativeMorningsWRO, kieruje działaniami The IFAB od 2014 roku. Jako Sekretarz Generalny był inicjatorem przełomowych zmian w futbolu – wprowadzenia technologii goal-line oraz systemu powtórek wideo dla sędziów VAR (ang. Video Assistant Referees).

Misją The IFAB jest przybliżanie Przepisów Gry sędziom, piłkarzom, trenerom, kibicom i ekspertom, rozwój gry oraz promowanie idei fair play i szacunku względem sędziów. Co ciekawe, Międzynarodowa Rada Piłkarska ma związki z samym Wrocławiem, ponieważ na co dzień w komunikacji jej działań pomaga Grupa Me & My Friends. Wspólnie z wrocławskim ekspertami, The IFAB stworzył m.in. pierwszą aplikację mobilną, która od 31 maja tego roku ułatwia poznawanie przepisów tysiącom profesjonalistów i amatorów piłki nożnej. Nieprzypadkowo zatem sierpniowe spotkanie z Łukaszem Brudem odbędzie się właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Jak zmiany dokonywane przez The IFAB wpłynęły na obraz gry? Które przepisy przyniosły więcej sprawiedliwości w futbolu? Dlaczego wprowadzenie powtórek wideo dla sędziów wyraźnie zmniejszyło liczbę czerwonych kartek czy symulacji? I wreszcie: jakimi zasadami warto kierować się zarówno w sporcie jak i poza nim? To tylko niektóre tematy, z którymi zmierzy się Łukasz Brud. 

Stadion Wrocław, jakiego nie znaliście 

Wspólne śniadanie z postacią ze światowego futbolu to wydarzenie nie tylko dla zagorzałych sportowych fanów. Dla wielu osób spotkanie CreativeMorningsWRO jest wyjątkową okazją, aby po raz pierwszy trafić na Stadion Wrocław, który do tej pory jedynie mijała, jadąc samochodem czy tramwajem. A dla tych, którzy byli już tutaj na meczu czy koncercie – szansą na odwiedzenie miejsc zarezerwowanych zazwyczaj tylko dla piłkarzy. Dzięki gościnności gospodarzy Stadionu Wrocław każdy zarejestrowany uczestnik CreativeMornings będzie mógł zobaczyć imponujący obiekt od kulis. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpocznie się po wydarzeniu. 

CreativeMornings w Mieście Spotkań

Spotkania CreativeMornings odbywają się w ponad 200 miastach na całym świecie i co miesiąc gromadzą około 20 000 uczestników. Wrocław przyłączył się do tej globalnej inicjatywy na początku 2017 roku i do tej pory gościł 30 wydarzeń w różnych miejscach miasta. Idea kreatywnych śniadań pod jednym wspólnym hasłem jest mocno związana ze stolicą Dolnego Śląska.

Celem CreativeMornings jest docieranie do kreatywnych mieszkańców miasta, przybliżanie ciekawych osobowości, inspirowanie się pasją i dobrymi pomysłami. Prelegentami byli przedstawiciele świata kultury, sztuki, biznesu czy nauki – osoby znane szerokiemu gronu odbiorców, takie jak: Zbigniew Maćków, Konrad Imiela, L.U.C czy przedstawiciele lokalnej społeczności – twórcy, działacze i aktywiści. Potencjał Wrocławia jest dostrzegany poza granicami Polski! Relacje wideo z wydarzeń wielokrotnie były wyróżniane na głównej stronie platformy creativemornings.com, dzięki czemu klipy prezentujące Wrocław dotarły do setek tysięcy widzów z całego świata.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek