komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Już za miesiąc 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

czwartek, 22.8.2019 11:53 , komentarze: 0 , odsłony: 543
kategorie artykułu:

Zaczynamy odliczanie, bowiem już 21 września, po raz szósty zaprosimy na święto młodych i najmłodszych widzów, czyli 6. MFF Kino Dzieci. W programie festiwalu ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji. Festiwal otworzy projekcja „Słynnego najazdu niedźwiedzi na Sycylię”, najnowszego dzieła Lorenzo Mattottiego, wspaniałej animacji, która swoją premierę miała podczas tegorocznego festiwalu w Cannes i pokazywana była na festiwalu w Annecy. Ogłoszenie całego programu i start sprzedaży biletów 3 września.


Konkursie głównym festiwalu pokażemy 9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, aż 6 z nich to polskie premiery. Ta sekcja będzie do obejrzenia we wszystkich festiwalowych miastach, gdzie publiczność nagrodzi najlepszy film festiwalu statuetką Kwiatu Paproci. Swoją nagrodę przyznają także składy jurorskie: dziennikarzy, twórców, ECFA oraz SKSiL. W Warszawie i Wrocławiu w Konkursie filmowych odkryć (7 tytułów i aż 5 premier) widzowie zobaczą m.in. „Pierwsze pożegnanie” w reż. Liny Wong, film który zdobył już nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation Kplus na Berlinale 2019 i tytuł najlepszego filmu na Tokyo International Film Festival 2018. Filmy z obu sekcji konkursowych będą wyświetlane z angielskimi napisami.

A co zobaczymy w pozostałych sekcjach? Odbędziemy sentymentalną podróż do polskiej klasyki kina młodego widza, za sprawą przeglądu filmów Stanisława Jędryki, zajrzymy do Włoch, dzięki sekcji narodowej – Ciao Italia! Nie zabraknie także prezentacji filmów, które podczas ubiegłorocznego Kina Dzieci spodobały się najbardziej – to w sekcji Panorama. Za sprawą Kina Dzieci z nosem w książkach swoją premierę będą miały nowe odcinki przygód Żubra Pompika i Wikinga Tappiego, czeka nas również odsłona drugiego sezonu „Przytul mnie”. Wraz z festiwalem rośnie też nasza publiczność, z tego powodu proponujemy nową sekcję – Klasyka Kina Dzieci. Jest to wybór ulubionych przez widzów filmów ze wszystkich poprzednich edycji. Do obejrzenia będą przygody dzieci z Bullerbyn oraz Kacpra i Emmy czy Lassego i Mai i ich Biura Detektywistycznego.

Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Po raz pierwszy 6. MFF Kino Dzieci wychodzi poza kino by spotkać się na seansach specjalnych z młodymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Korzystając ze wskazówek Fundacji Pomoc Autyzm, przygotowaliśmy także pokazy przyjazne sensorycznie.

W tej edycji nie zabraknie również festiwalowych spotkań przeznaczonych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli w ramach cyklu Kino Dzieci o wychowaniu. Podczas inaugurującego wykładu Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta i trener, opowie jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach. Zaprosimy także na spotkania ze specjalistkami z Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz bezpłatne oprowadzanie połączone z warsztatem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na temat odbioru sztuki przez dzieci.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe wydarzenie branżowe, poświęcone filmom serialom dla młodych widzów. W ostatnich edycjach forum zgromadziło ponad 300 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej: agentów sprzedaży, dystrybutorów, telewizji, producentów i twórców filmowych oraz instytucji finansujących.  

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 30.10.2020 13:49
dzisiaj, 30 min temu
piątek, 30.10.2020 14:25
piątek, 30.10.2020 11:53
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki