Lato na Pergoli

wtorek, 6.8.2019 11:27 690 0

Piknik na świeżym powietrzu, lokalne produkty, gry plenerowe i edukacyjne, taneczne wieczory w dżungli na tarasie i wiele innych atrakcji czeka na gości odwiedzających Kompleks Hali Stulecia.  

Lato w mieście nie musi być nudne! W pierwszy weekend sierpnia zapraszamy wszystkich łasuchów na wielki Przyjacielski Piknik na Pergoli – Tak kocham jeść!, na którym będzie można skosztować najlepszych regionalnych specjałów oraz porozmawiać z ekspertami kulinarnymi. Będzie z nami Sylwia Majcher,dziennikarka, edukatorka i autorka bestselerowej książki pt.  „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia Zero Waste po polsku”. Sylwia Majcher jest również współorganizatorką kampanii #WrocławNieMarnuje, w której Urząd Miejski Wrocławia zachęca mieszkańców do życia w stylu Zero Waste.

Zapraszamy również na warsztaty: „Nie biegnij po ciepłe bułeczki”, „Koziołek Matołek”, „Gra smak z Aurelią”. Wieczorami zachęcamy do relaksu na tarasie Wrocławskiego Centrum Kongresowego z cudownym widokiem na fontannę i park. W ramach cyklu Let’s play Summer w dzikiej, tropikalnej scenerii muzykę zapewnią DJ-e, a szefowie baru zadbają o wszystkich gości. 

Lato na Pergoli – drugi weekend

Ten weekend zaczynamy Przyjacielskim Piknikiem – Tak Kocham Jeść i serią warsztatów artystycznych i ekologicznych. Na warsztatach będzie można m.in. stworzyć recyklingowe lampiony, dowiedzieć się ciekawostek o życiu pszczół oraz o tym, jak rozróżniać prawdziwe miody. Piknik odbywać się będzie w piątek w godz. 12:00-21:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 11:00-21:00. Następnie zapraszamy na strefę relaksu na dachu Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. W tropikalnej scenerii barmani z wrocławskiego PAPA BARU, serwować będą różnego rodzaju napoje. Bar będzie czynny od czwartku do niedzieli, od południa do 23:00. Dodatkowo w piątek i sobotę w godz. 18:00-22:00, w ramach cyklu Let’s play Summer, zabawę muzyczną zapewnią wrocławscy DJ-e. Organizatorem strefy jest Hala Stulecia. 

W sobotę i niedzielę na terenie pomiędzy Wrocławskim Centrum Kongresowym a Fontanną odbędą się różnego rodzaju gry i zabawy sportowe w ramachFestynu Lata z Trenerem Osiedlowym. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. mini unihokej, badminton, sumo, będzie też możliwość zmierzenia ciśnienia. Do wspólnej, rodzinnej zabawy zaprasza Wrocławski Trener Osiedlowy. Festyn zaplanowano w godzinach 13:00-18:00 w sobotę i 14:00-18:00 w niedzielę. W niedzielę odbędzie się również Spacer z Przewodnikiem po Parku Szczytnickim, najstarszym i jednym z największych wrocławskich terenów zielonych. Wyjdziemy na poszukiwania pomników przyrody, drzew z całego świata, wsłuchamy się w śpiew ptaków. Na spacer zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci, nie obędzie się bowiem bez legend i tajemniczych opowieści. Spacer potrwa około 2 godzin i rozpocznie się o 11:00.

Wśród licznych atrakcji w sobotę i niedzielę odbywać się będzie również gra terenowa opowiadająca ciekawostki z historii Hali Stulecia. Karty do gry można pobrać w punkcie ochrony na parterze Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Co więcej, przez cały weekend wolontariusze z Fundacji Cząstka Ciebie, będą chętnym dzieciom malować buzie. Szczęśliwi rodzice małych kotków, tygrysków i motylków mogą wesprzeć podopiecznych fundacji dowolnymi datkami, dzięki którym będzie można m.in. pomóc w rehabilitacji, zakupie sprzętu medycznego czy też leków. Organizatorem jest Fundacja Cząstka Ciebie.

Szczegółowy harmonogram wszystkich atrakcji Lata na Pergoli znajduje się na stronie TUTAJ. Oraz w wydarzeniu na Facebooku FB.com/hala.stulecia.official.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek