Trzy pomysły na ostatni weekend czerwca

piątek, 28.6.2019 11:00 817 0

Sztuka teatralna oglądana na leżakach, emocjonujące starcia mistrzów squasha albo mocny crossfitowy trening. Jednym słowem dla każdego coś interesującego. Sprawdźcie bezpłatne atrakcje, które czekają na was w ostatni weekend czerwca. 

Ostatni weekend czerwca w Magnolia Park to maraton atrakcji. Przy galerii handlowej pojawi się scena teatralna z leżakami, a wrocławianie spotkają się przy wielkim korcie do squasha i w zaaranżowanym studio crossfitu.

Sztuka na leżakach

Na leżaku, a do tego z orzeźwiającym napojem. W takich, iście letnich, warunkach w sobotę i niedzielę (29 i 30 czerwca) na plenerowej scenie przy Magnolia Park zostaną wystawione dwa bezpłatne spektakle. Wszystko w ramach cyklu spotkań „Teatr na leżaka”. Przed widzami zaprezentują się po raz pierwszy artyści z Teatru Pijana Sypialnia. W weekend zobaczymy elektryzujący kabaret muzyczny pt. „Latarnik” na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz „Sztuczki” w konwencji komedii dell’arte dla całej rodziny.

– „Teatr na leżakach” to projekt, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park. – „Teatr na leżakach” to sztuka podana w przystępnej formie, w atmosferze zabawy i z dużą dawką dobrego humoru – dodaje. Spektakle rozpoczynają się o godzinie 20.30. Na pierwszych stu widzów, każdego dnia, czekają upominki (aby odebrać prezent, należy zgłosić się do Punktu Informacyjnego w galerii). 

Finał z gwiazdami squasha 

Weekendowe rozgrywki w squasha to finał miesięcznych zmagań zawodników na szklanym korcie Magnolia Park. Od 7 czerwca mogliśmy oglądać mistrzostwa juniorów, seniorów, amatorów oraz graczy zaawansowanych. W sobotę (29 czerwca) podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, na kortach rakiety skrzyżują zaś nasi najlepsi zawodnicy. Gratką dla fanów squasha będą występy światowych gwiazd. We Wrocławiu zaprezentują się m.in. Gregory Gaultier, Daryl Selby, Mohamed Elshorbagy, Raphael Kandra, Mathieu Castagnet, Lucas Serme, Viktor Byrtus, Piëdro Schweertman, Bart Ravelli, Bernat Jaume, Daniel Poleshchuk czy Martin Svec. Ich zmagania wszyscy fani squasha będą mogli oglądać w godzinach 10.00-18.00.

– Squash staje się coraz popularniejszą dziedziną sportu, zwłaszcza w wielkich miastach. Nie ma się temu jednak co dziwić, bo regularnie uprawiany poprawia pracę układu krążenia, obniża ciśnienie, poziom złego cholesterolu, poprawia pracę układu oddechowego oraz zwiększa wydolność oddechową. To także doskonała forma odstresowania i oderwania się od problemówdnia codziennego, dzięki wydzielanym w trakcie treningu endorfinom – podsumowuje Michał Mierzejewski z Wrocław Squash Club, organizator turnieju.

Crossfitowa walka 

W weekend przez 16 godzin zawodnicy Battle of Poland, największej imprezy crossfitowej w południowej Polsce, zmierzą się przed publicznością. W zmaganiach weźmie udział 120 zawodników w sześciu kategoriach. Przez dwa dni wszyscy zawodnicy wykonają siedem zróżnicowanych treningów. Będą rywalizować w konkurencjach gimnastycznych, na specjalistycznych maszynach wytrzymałościowych, ze sztangą i odważnikami tj. kettlebell czy hantle. Po 7 widowiskowych treningach wyłoniona zostanie trójka zawodników z każdej kategorii, którzy zdobędą tytuł najsprawniejszych w Polsce. 

Nie da się ukryć, że taka przekrojowość i zróżnicowanie ma na celu nie tylko przetestowanie zawodników pod każdym kątem, ale jest także niesamowicie widowiskowe dla publiczności. Co ciekawe, sami zawodnicy dowiedzą się dopiero w dniu zawodów, w jakich dokładnie konkurencjach przyjdzie im walczyć – mówi Patryk Stopczyński, organizator Battle of Poland. Zmagania Battle od Poland będziemy mogli zobaczyć na parkingu Magnolia Park w sobotę w godzinach 9.00-18.00 oraz w niedzielę w godzinach 9.00-16.00.

Atrakcje weekendu w Magnolia Park:

  • Teatr na leżakach, 29 i 30 czerwca, godz. 20.30, plac przed Magnolia Park od ulicy Legnickiej
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski, 27-29 czerwca, godz. 10.00-18.00, szklany kort wewnątrz centrum
  • Battle of Poland, 29-30 czerwca (sobota 9.00-18.00, niedziela 9.00-16.00), parking przed Magnolia Park 

fot. Teatr Pijana Sypialnia, Magnolia Park, AdobeStock

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz