Dwa wielkie finały Brave Kids. Rusza sprzedaż biletów

środa, 5.6.2019 18:00 1185 0

Z okazji 10. edycji Brave Kids organizatorzy przygotowują aż dwa, odrębne finałowe spektakle. W Teatrze Polskim we Wrocławiu najpierw wystąpią największe talenty z poprzednich lat, a dwa dni później uczestnicy tegorocznej edycji m.in. z Kolumbii, Peru, Korei i Gruzji. Sprzedaż biletów na Wielki Finał Brave Kids Reunion i Wielki Finał Brave Kids właśnie ruszyła. 

Stu młodych artystów z kilkunastu krajów świata na jednej scenie w kolorowym pokazie tańca, śpiewu i akrobatyki. Wielki Finał Brave Kids to spektakl, który łączy różne kultury i tradycje. Na zakończenie tegorocznej edycji dzieci i młodzież wystąpią na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu 9 lipca o godz. 18.00. Bilety na to wydarzenie właśnie trafiły do sprzedaży.

 Warto kupić je już teraz, żeby zagwarantować sobie miejsce na widowni - radzi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids. – Spektakl zawsze budzi wiele emocji wśród publiczności i wśród młodych artystów. Niektórzy z nich w swoich krajach, w Syrii czy Nepalu, na co dzień zmagają się z bardzo trudną sytuacją. Dla nich występ na scenie ma wielką moc zmieniania życia. Ubiegłoroczny finał oglądało prawie dwa tysiące widzów. Po jego zakończeniu wszyscy byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że w tym roku Teatr Polski we Wrocławiu wypełni się do ostatniego miejsca. 

Śpiew, taniec i teatr 

Finałowy spektakl Brave Kids powstawać będzie w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie na jednej sali ćwiczyć będą dzieci i młodzież z różnych zakątków świata przy wsparciu artystów i pedagogów z Polski, Indii, Hiszpanii, Brazylii i Iranu.

– Zobaczymy to, co najbardziej wzrusza w każdym spektaklu Brave Kids – pasję, przyjaźń i radość płynące ze wspólnej pracy – zapowiada Iwona Frydryszak. W projekcie weźmie udział m.in. grupa Nanhi Dunya z Indii, która zajmuje się hinduskimi mantrami duchowymi, tańcami i pieśniami ludowymi. Będą także muzycy z Kenii, Kolumbii, Korei Południowej i Peru. Z kolei z Kazachstanu i Iranu przyjadą tancerze. Nie zabraknie artystów teatralnych z Ukrainy, Hong Kongu czy Salwadoru, a także grup cyrkowych z Nikaragui i Indii. Bilety na Wielki Finał Brave Kids 2019 są do kupienia tutaj. Ceny zaczynają się od 10 zł. 

W tym roku aż dwa finały

Dwa dni przed Wielkim Finałem Brave Kids odbędzie równie ciekawie zapowiadający się spektakl. Z okazji jubileuszowej 10. edycji organizatorzy zaplanowali bowiem nie jeden, a dwa finałowe przedstawienia. 7 lipca o godz. 16.00 w Teatrze Polskim publiczność obejrzy Wielki Finał Brave Kids Reunion – projektu, w ramach którego spotykają się uzdolnieni artystycznie uczestnicy poprzednich edycji Brave Kids. Od tego czasu wyrośli na profesjonalistów, którzy regularnie występują na scenach w rodzimych krajach i zagranicą. Brave Kids wskazał im artystyczną drogę i utwierdził w przekonaniu, że to właśnie nią chcą podążać. Teraz największe talenty spotkają się ponownie.

Muzycy poprowadzą nas przez magiczny świat dźwięków płynących z antycznych instrumentów perskich i gruzińskich. Zachwycą polifonicznym śpiewem, wykonując tradycyjne utwory w swoich rodzimych językach – zapowiada Iwona Frydryszak.

W Brave Kids Reunion bierze udział 34 najzdolniejszych osób z 5 krajów (Polski, Gruzji, Nepalu, Ugandy i Iranu). Tancerki z grupy z New Delhi posiadły tajniki dostojnych i niezwykle precyzyjnych klasycznych tańców indyjskich. Najzdolniejsi tancerze i tancerki z domu dziecka w Katmandu zabiorą publiczność w świat nepalskich symboli i subtelnych gestów. Nie zabraknie również nowoczesnych elementów bliskich młodemu pokoleniu – sztuk akrobatycznych, tańca breakdance czy hip-hopu. Bilety na Wielki Finał Brave Kids Reunion 2019 są do kupienia tutaj. Ceny zaczynają się od 10 zł.  

 

Brave Kids świętuje jubileusz

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział ok. 150 młodych artystów, m.in. z Kolumbii, Salwadoru, Indii, Kenii, Kazachstanu, Estonii, Peru, Korei Południowej, Kenii, Palestyny, Gruzji i Polski. Większość uczestników projektu zajmuje się tradycyjnymi dla swych społeczności lub kultur tańcami, śpiewem, muzyką czy teatrem, choć nie zabraknie też wyrazistych akcentów współczesnych. Pierwsi goście przyjadą do Polski 15 czerwca. Dzieci i młodzież przez dwa tygodnie będą gościć u polskich rodzin z Wrocławia, Rzeszowa, Leszna, Radziejowic, Wałbrzycha oraz Gdańska. W każdym z miast będzie okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń. We Wrocławiu, Rzeszowie, Radziejowicach, Wałbrzychu i Lesznie zaplanowano finały lokalne. 

To już 10. edycja projektu Brave Kids. W poprzednich wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. 

 

WIELKI FINAŁ 10. EDYCJI BRAVE KIDS:

Wielki Finał Brave Kids Reunion, 07.07.2019, godz. 16.00, Teatr Polski, bilety od 10 PLN: BILETY

Wielki Finał Brave Kids, 09.07.2019, godz. 18.00, Teatr Polski, bilety od 10 PLN: BILETY 

fot. Piotr Spigiel, mat. organizatorów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz