Pijany 17-latek chodził nocą po autostradzie A4. Podczas interwencji zaatakował policjantów

wtorek, 14.5.2019 18:25 1711 0

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce podczas nocnej służby funkcjonariuszy z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Zatrzymali oni bowiem młodego mężczyznę, który w środku nocy chodził po jezdni autostrady A4 stwarzając realne zagrożenie dla siebie i poruszających się nią pojazdów. Dodatkowo podczas interwencji agresywny 17-latek zaatakował mundurowych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. 

Policjanci z wrocławskiej drogówki kilka dni temu podczas patrolowania autostrady A4 otrzymali informację o osobie, która pieszo porusza się jezdnią w kierunku Zgorzelca. Co gorsze, odcinkiem na którym nie ma pasa awaryjnego. Było już po północy i panował gęsty mrok, a ze zgłoszenia wynikało, że osoba ta się zatacza. 

Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu i zauważyli poruszającego się jezdnią mężczyznę. Już od samego początku był agresywny wobec interweniujących policjantów. 17-letni mieszkaniec Wrocławia, miał duże problemy z utrzymaniem równowagi, a dodatkowo nie chciał w ogóle wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Policjanci w tej sytuacji, byli zmuszeni do obezwładnienia krewkiego nastolatka.

Niestety, mimo założonych kajdanek i wielokrotnych wezwań do uspokojenia się, młody wrocławianin okazywał wobec policjantów agresję nie tylko słowną, ale również fizyczną. Próbował kopać funkcjonariuszy, a z jego ust wydobywał się bełkotliwy potok wulgaryzmów i gróźb skierowanych w stronę mundurowych. 

17-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby dziecka. Na szczęście nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Odpowie on teraz przed sądem za naruszenie nietykalności fizycznej funkcjonariuszy oraz ich znieważanie.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz