Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się ujawnieniem 1300 porcji narkotyków!

środa, 8.5.2019 15:30 2011 3

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej kolejny raz udowodnili, że znają się na swoim fachu. Podczas nocnej służby zauważyli poruszającego się w centrum miasta Volkswagena z niesprawnym oświetleniem. Kiedy rozpoczynali kontrolę drogową, mogli już podejrzewać, że czeka ich długa noc. Noc, która zakończyła się zatrzymaniem trzech mężczyzn. Nie tylko za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, ale przede wszystkim za posiadanie ponad 1300 porcji narkotyków.

Już sama praca w Policji i pomaganie innym jest dla funkcjonariuszy powodem do satysfakcji. Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, od kilku dni mają jednak kolejny powód, aby poczuć, że godnie służą społeczeństwu. Dzięki ich działaniom ponad 1300 porcji handlowych narkotyków nie trafiło na rynek, a życie i zdrowie wielu, najczęściej młodych osób, nie zostanie naznaczone przez uzależnienie od środków psychoaktywnych.

Wszystko zaczęło się od kontroli pojazdu poruszającego się jedną z ulic wrocławskiego Starego Miasta. Funkcjonariusze zauważyli, że mimo panującego mroku, w samochodzie nie działają obowiązkowe o tej porze światła. Rozpoczynając kontrolę zwrócili jednak uwagę na nerwowe zachowanie kierującego pojazdem 27-latka oraz dwóch pozostałych pasażerów Volkswagena. Dodatkowo kierujący pojazdem mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów, mimo iż podczas kontroli drogowej ma taki obowiązek. Zaczął szarpać się z interweniującymi funkcjonariuszami. Doświadczonym wywiadowcom udało się obezwładnić mężczyznę, przy którym ujawnili dwa opakowania z charakterystycznym suszem roślinnym.

To nie był jednak koniec tej interwencji. W pewnym momencie jeden z pasażerów zaczął zachowywać się agresywnie próbując oddalić się z miejsca kontroli drogowej. Podczas obezwładniania z jego spodni wypadł worek ze znaczną ilością narkotyków. Dodatkowo policjanci w bagażniku pojazdu oraz schowkach w kabinie ujawnili inne opakowania z narkotykami, jak również tablice rejestracyjne, które w policyjnych systemach widniały jako utracone. W aucie znajdowała się też waga elektroniczna oraz 5 telefonów komórkowych.

Dzięki udzielonemu wsparciu innych patroli, zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na najbliższy komisariat, gdzie ujawnione substancje dokładnie zważono oraz sprawdzono policyjnym testerem. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 800 porcji handlowych marihuany, 420 porcji amfetaminy oraz 70 tabletek ecstasy.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie przed sądem nie tylko za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.

Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
iza czwartek, 09.05.2019 09:44
to pewnie dostawa na Strzegom szła...
czwartek, 09.05.2019 10:27
Dilerzy to idioci.
środa, 08.05.2019 20:18
jak zwykle wszystkie kontrole przypadkiem i czy na pewno byla...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz