komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Elina Dikeoulakou wraca do Ślęzy Wrocław!

piątek, 11.1.2019 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 275
kategorie artykułu:

Pierwszym ruchem transferowym do klubu w 2019 roku jest Elina Dikeoulakou. 29-letnia rozgrywająca powraca do Wrocławia po kilku miesiącach spędzonych w Chinach. 

       Fot. Ślęza Wrocław

Dikeoulakou (d. Babkina) to doświadczona reprezentantka Łotwy, która w przeciągu swojej kariery występowała w najlepszych klubach w Europie. Zeszły sezon podzieliła pomiędzy występy w CCC Polkowice i Ślęzie Wrocław, do której dołączyła w lutym zeszłego roku. W żółto-czerwonych barwach wystąpiła jak do tej pory w 20 spotkaniach, w których zdobyła 230 punktów i zanotowała 76 asyst.

Niezwykle cieszę się, że mogę być z powrotem we Wrocławiu. Wyjeżdżałam stąd z wieloma wspaniałymi wspomnieniami, a przede wszystkim z brązowym medalem. W zespole panowała dobra atmosfera, więc chciałam tutaj wrócić. Nie trzeba było mnie długo przekonywać do powrotu, czułam się tutaj jak w domu i mam nadzieję, że uda nam się zapisać kolejną piękną kartę w historii klubu – powiedziała Dikeoulakou.

Po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw Polski Łotyszka przeniosła się do Chin, gdzie trenerem ekstraklasowej drużyny Shanxi Flame jest jej mąż, George Dikeoulakos. Brak występów nie powinien być jednak przeszkodą, ponieważ nowa-stara rozgrywająca Ślęzy trenowała pod okiem prawdziwego specjalisty.

W Chinach bardzo dużo pieniędzy inwestuje się w młodzież i trenerów. Miałam tam zajęcia indywidualne z człowiekiem, który pracuje z LeBronem Jamesem czy Kawhi Leonardem. Miałam niezwykłe szczęście, że mogłam z nim współpracować. Nie mogę się doczekać ponownego debiutu w barwach Ślęzy – przyznała koszykarka 1KS-u.

– Już od jakiegoś czasu rozglądałem się na rynku za nominalną rozgrywającą, od początku sezonu widać, że nie funkcjonuje to tak, jakbym tego oczekiwał. Nie ma osoby, która dałaby zespołowi wentyl bezpieczeństwa. Na razie nie będę oceniał, czy jest gotowa czy potrzebuje czasu. Musimy zagrać i wygrać mecz niedzielny, później mamy dwa tygodnie do kolejnego spotkania i wtedy będzie można wprowadzać ją do zespołu. Teraz jest krótki okres przygotowań do meczu z Poznaniem – powiedział Arkadiusz Rusin.

Elina Dikeoulakou pierwszy mecz w barwach Ślęzy Wrocław w 2019 roku rozegra już w najbliższą niedzielę, kiedy rywalem wrocławianek będzie Enea AZS Poznań. Początek tego starcia o godz. 16.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze


dzisiaj, 6 godz temu
piątek, 22.3.2019 08:38
wtorek, 19.3.2019 13:53
wtorek, 19.3.2019 09:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork