Parking park&ride na Oporowie już gotowy

środa, 3.1.2018 10:00 533 0

Kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu typu park&ride przy pętli na Oporowie. Kończą się również roboty na nowym tego typu parkingu przy Wzgórzu Andersa.

Wykonawca zakończył już prace przy budowie parkingu park&ride na Oporowie. – Odbiory inwestycji jeszcze trwają, ale z parkingu korzystają już kierowcy – informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Na parkingu w pobliżu cmentarza Grabiszyńskiego i pętli tramwajowej Oporów powstało dodatkowych 115 miejsc (w tym 5 kopert dla osób niepełnosprawnych). Prace wykonała firma Rotomat, a ich koszt to około 950 tys. zł. Na finiszu jest również budowa takiego parkingu przy ul. Kamiennej (okolice Wzgórza Andresa). Nowa nawierzchnia jest już gotowa.

Ostatnie dni wykonawca poświęcił na montaż słupów oświetleniowych, oznakowania poziomego oraz instalacje tablic informacyjnych. Niebawem wszystko ma być skończone i rozpoczną się odbiory inwestycji. Jeśli zakończą się pozytywnie, parking zostanie oddany do użytku.

ZDiUM w tym roku będzie poszerzał również parking park&ride na Psim Polu. Do końca czerwca ma być gotowy. Kilka inwestycji tego typu realizuje spółka miejska Wrocławskie Inwestycje. Parkingi mają powstać w tym roku m.in. przy ul. Opolskiej/Głubczyckiej oraz w rejonie skrzyżowania Opolska/Karwińska, na ul. Kosmonautów, na Bardzkiej, czy przy dworcu Wrocław Grabiszyn.

Źródło: Wrocław.pl Fot. ZDIUM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek