Tomasz Karolak, Anna Wyszkoni, Maciej Stuhr i Małgorzata Foremniak mówią TAK dla Wrocławia!

środa, 28.12.2016 15:03 3756 0

W 2016 roku we Wrocławiu wiele się działo. A wszystko za sprawą Europejskiej Stolicy Kultury – tytułu, którym właśnie to miasto szczyciło się przez ostatnie 12 miesięcy. W wydarzeniach organizowanych w ramach ESK licznie brały udział gwiazdy, które nie szczędziły pochwał Wrocławiowi. Co o Wrocławiu mówili Tomasz Karolak, Anna Wyszkoni, Maciej Stuhr i Małgorzata Foremniak? Czy zgadzacie się z ich słowami?

Tomasza Karolaka spotkaliśmy we Wrocławiu w sierpniu. Aktor bawił się na festiwalu Capital of Rock. Była to pierwsza edycja tego muzycznego święta. Karolaka nie mogło tam zabraknąć, w końcu grała tam jedna z jego ulubionych kapel – Rammstein. Wydaje mi się, że Wrocław dołoży wszelkich starań, żeby o Wrocławiu było głośno w Europie i na świecie oraz że ranga tych wydarzeń kulturalnych będzie taka jak wieczór na festiwalu rockowym Capital of Rock.

Anna Wyszkoni miała przyjemność występować na uroczystym otwarciu ESK na Stadionie Miejskim, kiedy gwiazdą był Andrea Bocelli. A jako widz uczestniczyła w kilku mniejszych wydarzeniach w mieście. Uważam, że Europejska Stolica Kultury to dla Wrocławia ogromny prestiż i wyróżnienie. Kibicuję wszystkim takim przedsięwzięciom w Polsce, bo to wreszcie stawia nas w jednym rzędzie z innymi krajami Europy. Cztery lata temu mieliśmy Euro, dwa lata temu mistrzostwa świata w siatkówce, teraz Europejska Stolica Kultury, naprawdę EDYCJAmożemy być dumni z tego, jak rozwija się Wrocław.

10 grudnia do Wrocławia zjechała się śmietanka europejskiego kina z Piercem Brosnanem na czele. A wszystko za sprawą Europejskich Nagród Filmowych. Uroczystą galę poprowadził Maciej Stuhr. A o samym mieście mówił tak: Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław jak najbardziej sobie zasłużył. Skojarzenia z tym miastem to wspaniałe zabytki i  twórcy teatru, muzyki czy architektury. Trudno mi sobie wyobrazić lepsze miejsce do przeprowadzenia takiego całorocznego festiwalu, bo tak chyba mogę nazwać to wyróżnienie.

Małgorzata Foremniak niejednokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Mogliśmy spotkać ją podczas Europejskiej Nocy Literatury czy wielkiego „Słuchowiska”, które było jednym z ostatnich wydarzeń tego roku. Oprócz tego, że Wrocław jest pięknym miastem, bardzo zielonym, jest też miastem młodych ludzi, ludzi o otwartych umysłach. Wspaniale, że to właśnie Wrocław został Europejską Stolicą Kultury. W tym mieście zawsze bardzo dużo się działo – różnych spotkań, eventów, imprez kulturalnych. Nie chciałabym stawiać Wrocławia w żadnym rankingu, ale chyba jest to jedno z najprężniej działających miast w obszarze kultury. W związku z tym myślę, że absolutnie ten tytuł stał się zadośćuczynieniem i wielką nagrodą dla Wrocławia i starań tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy kulturę szerzą. Wspaniale, że Wrocław był Europejską Stolicą Kultury! 

A jak Wy oceniacie ten rok? Czy Wrocław stanął na wysokości zadania jako Europejska Stolica Kultury?

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek