[FOTO] Inwazja małych Mikołajów na osiedle Grabiszyn-Grabiszynek

wtorek, 6.12.2016 15:17 3914 0

„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20,35). To hasło dorocznego Pochodu Mikołajów, organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej. Przed południem 6 grudnia, w dniu patrona pochodu mali Mikołaje wyruszyli w miasto dzielić się z przechodniami życzliwością i cukierkami.

W tym roku po raz pierwszy na szczególne niebezpieczeństwo spotkania się z entuzjazmem małych Mikołajów narażeni byli mieszkańcy osiedla Grabiszyn - Grabiszynek, gdzie od września 2016 funkcjonują szkoły Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

Najmłodsi Mikołaje rozpoczęli działania od… udzielenia wywiadów dziennikarzom Faktów Telewizji Polskiej Wrocław. Potem wyruszyli z wizytą do położonej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Blacharskiej. Następnie zaczepiali przechodniów w Parku Grabiszyńskim i złożyli wizyty w lokalach usługowych i handlowych w sąsiedztwie szkoły. Zapukali też do domu pewnej starszej pani, która stała w oknie i ze łzami w oczach obserwowała rozradowane „smyki” w mikołajowych czapkach. Okazało się później, że tak bardzo przypominają jej własne prawnuki…

Starsi uczniowie Dwujęzycznego Gimnazjum ATUT oraz Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu podjęli się wyprawy w głąb miasta, "atakując" okolice ulic Hallera, rondo na Powstańców Śląskich a nawet Rynek. Pochód Mikołajów szkół Fundacji Edukacji Międzynarodowej ma swoją kilkunastoletnią tradycję. Jest okazją, by uczyć dzieci i młodzież, że prawdziwą radość niesie nie otrzymywanie prezentów, ale przede wszystkim okazywanie innym życzliwości. Cukierki i mikołajowe stroje uczniowie muszą przygotować sami. Wielu z nich musi też dokonać czegoś znacznie trudniejszego, pokonać w samych sobie strach przed zainicjowaniem rozmowy z zupełnie obcymi ludźmi. Nagrodą za każdym razem jest uśmiech obdarowanych.

Fotorelację z Pochodu można obejrzeć na stronie internetowej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT: www.dspatut.fem.org.pl w zakładce „Galeria”.

Źródło/Foto.: FEM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek