komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Dla seniorów to cud człowieczeństwa, dla żołnierzy to przyjemna służba!

środa, 25.11.2020 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 258
kategorie artykułu:

Wolontariusze Caritas rozpoczęli akcję przygotowywania paczek dla seniorów. Jest to kontynuacja organizowanej przez Caritas Polska akcji „Pomoc dla Seniora”. 350 paczek mogło być  przygotowane dzięki uprzejmości głównego sponsora, którym jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawnie zapakowali i dostarczyli żywność do Parafialnych Zespołów Caritas.

- Kiedy przychodziliśmy do naszych babć i dziadków zawsze czekały na nas drobne upominki czy łakocie, dziś to seniorzy potrzebują takich gestów dobroci i pamięci - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

To ważne byśmy w tym trudnym czasie pandemii nie zapominali o tych najsłabszych, o naszych seniorach.

- KGHM jest zawsze gotowy do pomocy najbardziej potrzebującym osobom. Dlatego angażujemy m.in. wolontariuszy naszej firmy, którzy już nie raz udowodnili, jak potrafią się zmobilizować. Uruchomiliśmy kompleksowy pakiet wsparcia seniorów, który będziemy realizować na Dolnym Śląsku, gdzie bije serce naszej firmy – zapewnia Marcin Chludziński Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowane wspólnie paczki trafiły do parafialnych zespołów Caritas, które rozprowadzają je wśród osób najbardziej potrzebujących.

W paczkach znajdowały się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły żywnościowe o długim terminie ważności. To ważne, gdyż w czasie pandemii seniorzy bardzo  często mają duże trudności z robieniem zakupów.

- W całej akcji nie chodzi tylko o paczki, ważne jest również to, że  ktoś odwiedzi seniorów - podkreśla Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas. - To buduje pewnego rodzaju relację bliskości.

- Dla żołnierzy jest to jedno z łatwiejszych i równocześnie przyjemnych zadań przyjętych do realizacji. Bardzo chętnie odwiedzamy osoby starsze i samotne robiąc im zakupy i dostarczając żywność. Jeśli chodzi  o wdzięczność ze strony tych osób, to tak naprawdę nie potrzebne są słowa. Wystarczy radość, uśmiech w oczach tych ludzi i to jest dla nas ogromne podziękowanie – podkreśla kpt. Renata Mycio Oficer Prasowy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wyciąganie ręki pozwala odkryć przede wszystkim temu, który to robi, że istnieje w nas zdolność do wykonywania gestów, które nadają życiu sens. Ileż wyciągniętych rąk widzimy codziennie! Niestety, coraz częściej zdarza się, że pośpiech wciąga nas w wir obojętności do takiego stopnia, że nie potrafimy docenić ogromu dobra, które codziennie dokonuje się w ciszy i z wielką szczodrością. Zdarza się, iż dopiero wtedy, gdy dzieją się rzeczy wywracające kurs naszego życia, nasze oczy stają się zdolne do zobaczenia dobroci „świętych z sąsiedztwa”, 
(Orędzie na Dzień Ubogich, Ojciec Święty Franciszek)


Od marca żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizują zadania, których celem jest wsparcie m.in. placówek pomagającym osobom samotnym, ubogim i seniorom.
Ponadto codziennie na  Dolnym Śląsku, m in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia, czy w organizacjach pomocowych służy ponad 450 żołnierzy z  16 DBOT i 11 LDKPanc.   

 

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki