komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Diego El Cigala 18 czerwca wystąpi we Wrocławiu!

wtorek, 4.6.2019 17:33 , komentarze: 0 , odsłony: 219
kategorie artykułu:

Diego El Cigala przyjeżdża do Wrocławia z materiałem ze słynnego albumu "Lágrimas Negras", uważanego za przełomowy w jego karierze. Koncert odbędzie się 18 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol w ramach WrocLove Fest 2019, odbywającego się corocznie z okazji Święta Wrocławia! Paco de Lucia określił Diego jako najważniejszy głos flamenco naszych czasów. Przydomek "El Cigala" nadał mu legendarny śpiewak flamenco Camarón de la Isla. "Sinatra flamenco" rozpoczął karierę w 1994 roku, dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Największą sławę przyniósł mu właśnie album "Lágrimas Negras" z 2003 roku, nagrany we współpracy z Bebo Valdésem.

Diego Ramón Jiménez Salazar urodził się w rodzinie hiszpańskich Romów i od dziecka obcował ze sztuką i muzyką flamenco. Muzyczną karierę rozpoczął od śpiewania na ulicy i w klubach flamenco. Jego niezwykłe wyczucie rytmu uczyniło z niego jednego z najlepszych akompaniujących. W tej roli śpiewał u takich sław jak Camarón, Tomatito, Gerardo Núñez czy Vicente Amigo. W 1994 roku rozpoczął karierę solową. Dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Album „Lágrimas Negras", nagrany we współpracy z 85-letnim kubańskim pianistą Bebo Valdésem, przyniósł artyście światowy sukces i uznanie krytyków muzycznych. 

Diego El Cigala jest mistrzem fuzji gatunków muzycznych. W niezwykły sposób łączy flamenco z tangiem, bolero i tradycyjną muzyką latynoamerykańską (ostatnie albumy artysty „Cigala & Tango", „Romance de la Luna Tucumana” i "Indestructible" są utrzymane w takim charakterze). Diego El Cigala miesza tradycję z nowoczesnością, a jego urzekający, charyzmatyczny głos przykuwa uwagę słuchaczy i zabiera ich w niezapomnianą muzyczną podróż. 

18.06.19 godz 20.00  gościnnie w Teatrze Muzycznym Capitol, ul. Piłsudskiego 67

DIEGO EL CIGALA: "Lagrimas Negras"

bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca,  100 zł - III miejsca, 70 zł - miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach:

 www.wrockfest.pl/bilety-onlinewww.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.empikbilety.pl

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele