komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Dialog Obywatelski z Komisarz Bieńkowską

poniedziałek, 13.5.2019 10:24 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

„Przyszłość Europy Środkowej” – to raport przygotowany przez ekspertów instytutu Visegrad Insight, wokół którego będzie toczyć się Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską przy udziale Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP tym razem spotka się z mieszkańcami Wrocławia. Dialog organizowany jest przez Przedstawicielstwo Regionalne KE.

Dialog Obywatelski we Wrocławiu poświęcony będzie w szczególności przyszłości Europy Środkowej. Omawiany raport Visegrad Insight stanowi próbę odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości naszego regionu jak i całej Unii Europejskiej. Eksperci przewidują pięć możliwych scenariuszy dotyczące zarówno kwestii społecznej, ekonomicznej jak i politycznej.

Czy liberalizm w końcu zatriumfuje?

Dlaczego możliwa jest Europejska Wiosna Ludów 2.0?

Czy prawdopodobny jest rozłam sojuszu krajów Europy Środkowej?

To tylko niektóre z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu.

Początek:  czwartek 16 maja, godz. 15:00. 

Miejsce:  Stara Giełda, Sala Witrażowa, pl. Solny 16, Wrocław.

Rejestracja:  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy przyjmowane będą do środy, 15 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.

Moderator: Wojciech Przybylski – Prezes fundacji Res Publika. Ekspert w zakresie polityki europejskiej. Z wykształcenia socjolog polityki, historyk idei i myśli politycznej, absolwent MISH UW, redaktor naczelny międzynarodowego magazynu Visegrad Insight. Komentator i publicysta.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele