Depilacja laserowa - skutecznie i bez bólu

środa, 7.2.2024 09:20 211

Do depilacji laserowej przekonuje się coraz więcej kobiet. Powód jest stosunkowo prosty: laserowe usuwanie włosów jest najskuteczniejszą metodą pozbywania się niechcianego owłosienia.

Co sprawia, że kobiety coraz chętniej wybierają depilację laserową? 

Depilacja bikini w domu dla coraz większej grupy kobiet jest trudna do zaakceptowania: 

  • maszynki dają krótkotrwały efekt, 
  • po goleniu często pojawiają się bolesne krosty, zdarzają się infekcje, 
  • problemem okazują się często także wrastające włoski, 
  • depilacja z wykorzystaniem plastrów z woskiem nie jest najłatwiejsza i także daje ograniczone w czasie efekty. 

To wszystko sprawia, że coraz częściej pojawiają się pytania, jak wygląda zabieg depilacji laserowej, który uchodzi za ten dający najtrwalsze efekty. Warto jednak podkreślić, że zalet tego rozwiązania jest zdecydowanie więcej. 

Zalety zabiegu depilacji laserowej

Niezależnie czy interesuje cię bikini płytkie czy głębokie, depilacja laserowa jest nie tylko najskuteczniejszą, ale i najbezpieczniejszą metodą usuwania niechcianego odwłosienia. Depilacja laserowa polega na działaniu wiązką laserową dokładnie na włosy w fazie aktywnego wzrostu. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania naskórka, nie ma więc także ryzyka infekcji. Przy stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych ryzyko pojawienia się jakiegokolwiek problemu jest naprawdę minimalne. Z depilacją laserową po serii zabiegów możesz się zbędnego owłosienia pozbyć nie na tygodnie, a długie miesiące, czasem nawet lata. Po jakimś czasie potrzebny może okazać się zabieg przypominający, natomiast zanim do tego dojdzie, upłynie naprawdę wiele miesięcy. Oznacza to, że na bardzo długi czas możesz zapomnieć o obowiązku usuwania owłosienia. Niepotrzebne będzie stosowanie kremów depilacyjnych, maszynek i innych akcesoriów. 

Czy zabieg depilacji laserowej boli? 

Teza, że depilacja laserowa boli, nie jest ani do końca prawdziwa, ani fałszywa. Powiedzieć, że zabieg ten nie wywołuje żadnego dyskomfortu, to w przypadku części kobiet z pewnością skłamać. Nie jest to jednak ból, który w jakikolwiek sposób można porównać z tym, jakie cierpienie oznacza na przykład depilacja woskiem. Trzeba także podkreślić, że to, jak dzisiaj działa depilacja laserowa różni się zdecydowanie od analogicznych zabiegów wykonywanych jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj dysponujemy bowiem sprzętem, który jest wyjątkowo dokładny, dopasowuje się do koloru włosów i skóry, co sprawia, że perfekcyjnie trafia we włoski, a nie skórę. Dzięki temu dyskomfort towarzyszący zabiegowi jest zdecydowanie mniejszy. Ponadto odpowiednie panele chłodzące sprawiają, że podczas zabiegów depilacji laserowej skóra jest maksymalnie chroniona i zabezpieczona, a ty nie cierpisz. 

Zdecydowanie bardziej bolesna od depilacji laserowej jest depilacja woskiem, stosowanie plastrów do domowego użytku. Bolesne są także krosty po goleniu miejsc intymnych, które pojawiają się często u osób stosujących maszynkę do golenia. 

Depilacja laserowa: o czym warto pamiętać? 

Przede wszystkim decydując się na laserową depilację, pamiętać trzeba, że jeden zabieg nie wystarczy do osiągnięcia celu. Ponieważ laser działa jedynie na włoski w fazie aktywnego wzrostu, a więc max. 25% całego owłosienia, zabieg trzeba wykonać w cyklu. W zależności od reakcji włosów potrzebnych może być 4, 6, a czasem 8 zabiegów. Po wykonaniu cyklu na wiele miesięcy możesz zapomnieć o depilacji. Zanim jednak to się stanie, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami zabiegowymi i ich przestrzegaj, aby uniknąć podrażnień skóry.