komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 października 2018

Urszuli, Hilarego

Denis Urubko we Wrocławiu

środa, 6.6.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 925
kategorie artykułu:

Gościem kolejnych Spotkań z Górami będzie Denis Urubko. Po ostatniej Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 jego osoba stała się jeszcze bardziej znana, nie tylko wśród ludzi, którzy na co dzień interesują się wspinaczką i himalaizmem. Urubko najpierw uczestniczył w heroicznej wyprawie ratunkowej na Nanga Parbat, a następnie podjął samotną próbę zdobycia ostatniego ośmiotysięcznika, który nie ma jeszcze zimowego wejścia.   

Źródło: Facebook

Już 12 czerwca Urubko będzie gościem Spotkań z Górami. Prezentacja, którą himalaista wygłosi na Politechnice Wrocławskiej została zatytułowana “Różnica zimna”. Wspinacz podzieli się swoimi spostrzeżeniami, które dotyczyć będa również tego, czym różni się zimowy himalaizm od wejść na ośmiotysięczniki w sezonie letnim. Opowieść o ekstremalnej wysokości i ekstremalnym zimnie wzbogacą zdjęcia i filmy z wypraw. Denis Urubko podzieli się również z słuchaczami doświadczeniami z innych wypraw. Jak zwykle, na wrocławskich spotkaniach nie zabraknie chwili na pytania od publiczności, autografy czy pamiątkowe zdjęcia. Gdy himalaista gościł na Spotkaniach ostatnim razem, równie chętnie dzielił się spostrzeżeniami na temat używanego sprzętu. Zainteresowanie budziły czekany Camp, które himalaista używał w górach, a na spotkaniu użyczał do wspólnych zdjęć. Luźna atmosfera Spotkań z Górami to doskonała okazja, by porozmawiać ze sportowcami i podróżnikami, którzy inspirują i wzbudzają zachwyt swoimi wyczynami.

Denis Urubko już dwa razy był gościem Spotkań z Górami. Popularność jego osoby, atmosfera prelekcji i wolny wstęp sprawiają, że za każdym razem aula politechniki wypełnia się do ostatniego miejsca. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy mogą wpuścić na salę tylko 500 osób. Publiczność będzie liczona podczas wejścia na salę, a gdy sala wypełni się, drzwi zostaną zamknięte. Warto na prelekcję przyjść odrobinę wcześniej. 

Tytuł prelekcji: Różnica zimna

Data: 12 czerwca 2018 r., godz. 19.00

Miejsce: aula Politechniki Wrocławskiej, bud. A1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
Organizatorzy: Sklepy Górskie Skalnik, Camp, Acerbis, DKF Politechniki Wrocławskiej, Volven, Silver Rock, VI.6+.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1040832836064950/

Denis Urubko to jeden z najbardziej znanych himalaistów na świecie. Zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, na dwóch z nich stanął zimą jako pierwszy człowiek. Za zdobycie pięciu najwyższych siedmiotysięczników byłego ZSRR został odznaczony alpinistycznym wyróżnieniem Śnieżnej Pantery. Uczestniczył w polskich wyprawach zimowych na K2, w tym w ostatniej Narodowej Zimowej Wyprawie na K2. Podczas tej ekspedycji, z trójką innych polskich alpinistów, niósł pomoc  Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi na stokach Nanga Parbat. Heroiczna akcja ratunkowa pozwoliła uratować Francuzkę. Podczas tej samej wyprawy przeprowadził samotny i budzący kontrowersje rajd na K2, który nie zakończył się wejściem na szczyt.

Spotkania z Górami to cykl bezpłatnych i cyklicznych spotkań z alpinistami, wspinaczami i podróżnikami. Prelekcje ciekawych osób odbywają się raz w miesiącu na Politechnice Wrocławskiej. Przez cały rok akademicki uczestnicy spotkań mają szansę wysłuchać prezentacji znanych osób i porozmawiać z nimi. Spotkania od 1994 r. integrują i inspirują osoby interesujące się podróżami, turystyką, wspinaczką i alpinizmem. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 11.10.2018 07:00
poniedziałek, 24.9.2018 08:00
piątek, 14.9.2018 16:00
czwartek, 6.9.2018 16:00
Teagle
Sklep AZE
części Samsung
biura do wynajęcia
New-House
Wypożyczalnia osuszaczy
monitoring GPS
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele