komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 22 października 2020

Halki, Filipa

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego w sprawie oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu przy Chałubińskiego

czwartek, 17.9.2020 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 2717
kategorie artykułu:

Podczas briefingu prasowego Wojewoda Dolnośląski przedstawił argumenty, uzasadniające, dlaczego podjęta decyzja jest optymalna.

- Chciałbym podkreślić, że bezpieczeństwo, zdrowie i dobro pacjentów jest priorytetem w podejmowanych przeze mnie niejednokrotnie bardzo trudnych decyzjach. W tym konkretnym przypadku pod uwagę brana była analiza liczby porodów odebranych w poprzednich latach, która wskazała, że szpital przy ulicy Kamieńskiego odbierał ich znacznie więcej niż placówka przy Chałubińskiego – mówił Wojewoda - Dodatkowo, ewentualny przypadek zakażenia koronawirusem w większym szpitalu, jakim jest przykładowo placówka przy ulicy Kamieńskiego, powoduje paraliż wszystkich świadczonych tam usług, nie tylko tych położniczych.

Jarosław Obremski wskazał również na dobre zarządzanie i organizację pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

- Uważam, że tak dobrze zarządzana placówka, jaką jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny, posiadająca dwa oddziały ginekologiczno - położnicze, jest w stanie zorganizować swoją pracę w taki sposób, aby wszystkie pacjentki czuły się tam komfortowo i bezpiecznie, a ciągłość działalności szpitala została zachowana. Otrzymałem o tym zapewnienie od dyrekcji szpitala – podkreślał Wojewoda.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski zaznaczył, że podobne sytuacje już się zdarzały i niejednokrotnie, jedna z wrocławskich porodówek była wyłączana, a ciężar tej jakże ważnej działalności spadał na trzy pozostałe.

- Zapewniam, że i tym razem szpitale marszałkowskie są  przygotowane na przyjmowanie większej liczby pacjentek. Jestem przekonany, że poradzimy sobie z zaistniałą sytuacją. W tym momencie najważniejsza jest współpraca z Uniwersytetem Medycznym, umożliwiająca wypracowanie odpowiednich dla wszystkich rozwiązań – mówił podczas briefingu Marszałek Marcin Krzyżanowski.

W briefingu udział wzięli również: dr n. med. Bogusław Malik, dr n. med.  Jolanta Wegłowska i dr hab. Tomasz Roleder, którzy wskazali, że decyzja Wojewody Dolnośląskiego jest optymalna dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Dodatkowo powołali się na opinię Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego rekomendującą, że najbezpieczniejszymi placówkami dla kobiet w ciąży są takie, które zapewniają również opiekę kardiologiczną i anestezjologiczną, analogicznie do Wielospecjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala przy ulicy Kamieńskiego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
środa, 21.10.2020 08:53
wtorek, 20.10.2020 14:54
wtorek, 20.10.2020 13:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki