komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Dał popis swoich możliwości tuż przed maską policyjnego radiowozu [WIDEO]

czwartek, 28.5.2020 13:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1257
kategorie artykułu:

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierującego białym BMW zauważyli policjanci wrocławskiej drogówki. Mężczyzna tuż przed maską radiowozu ominął inny pojazd, który zatrzymał się celem przepuszczenia pieszych na przejściu. Jakby tego było mało, mężczyzna był poszukiwany i prowadził auto w stanie po użyciu alkoholu.

Niektórzy nie powinni siadać za kierownicę żadnego pojazdu mechanicznego. Prowadzenie samochodu wiąże się z odpowiedzialnością, której wyraźnie niektórym brakuje. To, co zrobił przed maską policyjnego radiowozu 37-letni mieszkaniec Wrocławia było skrajnie niebezpieczne. Dynamiczna zmiana pasa ruchu, omijanie pojazdów buspasem i co najgorsze – omijanie pojazdu, który zatrzymał się na przejściu dla pieszych celem przepuszczenia pieszych to tylko niektóre z jego przewinień.

Policjanci z wrocławskiej drogówki, którzy patrolowali teren osiedla Huby, zauważyli pirata drogowego w białym BMW w godzinach popołudniowego szczytu. Mężczyzna tuż przed maską policyjnego radiowozu dał popis swoich możliwości, omijając pojazd, który zatrzymał się celem przepuszczenia pieszych na przejściu.

Mężczyzna podał policjantom dane swojego brata, sądząc, że zmyli tym samym mundurowych. Policjanci byli jednak czujni i błyskawicznie odkryli jego podstęp. Chwila rozmowy i 37-latek przyznał, że celowo wyprowadził funkcjonariuszy w błąd. Jak się okazało, był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście celem odbycia kary pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, prowadził swoje BMW po użyciu alkoholu, a także nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci zatrzymali zatem nieodpowiedzialnego kierującego. Za swoje „wyczyny” na drodze będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i odpowie za wprowadzenie policjantów w błąd co do swojej tożsamości, za niestosowanie się do znaków poziomych, naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Co zrobi sąd?sądy są nie zawisłe to nic nie zrobi
czwartek, 28.05.2020 16:54 autor:
poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele