Dachowanie osobówki w Bielanach Wrocławskich

czwartek, 14.9.2023 10:55 555 0

13 września br., na ul. Wrocławskiej w miejscowości Bielany Wrocławskie doszło do z pozoru groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca osobową skodą dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych uderzyła w osobowe renault, którego kierowca przepuszczał pieszą na pasach. W skutek tego zdarzenia osobowa skoda wylądowała na dachu. To niebezpiecznie zdarzenie mogło mieć tragiczny w skutkach finał, dlatego apelujemy o rozwagę za kierownicą i przysłowiowe oczy dookoła głowy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze wrocławskiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego w Bielanach Wrocławskich. Z opisu zdarzenia wynikało, że na ul. Wrocławskiej, w sąsiedztwie oznakowanego przejścia dla pieszych doszło, do dachowania pojazdu osobowego.

Na miejscu pierwsi byli policjanci z patrolu motocyklowego, którzy zadbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników tego zdarzenia, jak również osób postronnych.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przyszedł czas na ustalenie okoliczności w jakich do niego doszło. Z relacji świadków i uczestników wynikało, że kierujący osobowym renault, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych zatrzymał pojazd w celu przepuszczenia pieszej wchodzącej na pasy. Pomimo bardzo dobrych warunków drogowych i bardzo dobrej widoczności jadąca z nim kierująca skodą nie zatrzymała w porę auta i uderzyła w tył renault, w wyniku czego jej auto dachowało. Na szczęście kierująca skodą nie odniosła wskutek tego zdarzenia poważniejszych obrażeń.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)