komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Dachowanie na Lotniczej. Kierowca miał ponad 2 promile!

poniedziałek, 6.4.2020 12:30 , komentarze: 1 , odsłony: 560
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej drogówki około godziny 2.30 w nocy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowej Hondy. Na miejscu okazało się, że kierujący japońskim samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na lewe pobocze i dachował. Powodem utraty kontroli nad prowadzonym pojazdem, mógł być wypity wcześniej przez mężczyznę alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 37-latek został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.

Ogniwo wypadkowe Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w środku nocy zostało skierowane przez dyżurnego do zdarzenia drogowego na ulicy Lotniczej. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, by udzielić pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym i wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy na miejscu wynikało, iż kierujący osobową Hondą, jadąc w kierunku centrum, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. 37-latek zjechał z jezdni na lewe pobocze, uszkadzając metalowe barierki i sygnalizator świetlny, po czym dachował.

Powodem takich manewrów i brakiem możliwości reagowania na zmieniające się dynamicznie warunki na drodze mógł być krążący w jego organizmie alkohol. Mężczyzna zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie, wsiadając za „kółko” w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, po badaniu policyjnym alkomatem, mając ponad 2 promile w organizmie.

Na skutek zdarzenia drogowego kierujący odniósł obrażenia i trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Kiedy 37-letni mężczyzna wyzdrowieje, odpowie przed sądem, za przestępstwo z artykułu 178a Kodeksu karnego. W myśl którego kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Na szczęście na skutek tego zdarzenie, nikt postronny nie został poszkodowany. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Dlaczego do szpitala ?
poniedziałek, 06.04.2020 18:13 autor:
wtorek, 2.6.2020 13:23
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki