komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Czy Wrocławska Fontanna Multimedialna zapadła już w sen zimowy?

poniedziałek, 18.11.2019 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Ciepłe, słoneczne dni już za nami. Wydawać by się mogło, że wszystkie fontanny we Wrocławiu zapadły już w zimowy sen, ale czy na pewno? Jak miło spędzić wolny czas, skoro na dworze plucha? W Hali Stulecia trwa najgorętszy sezon koncertowy, każdy może wybrać coś dla siebie. Kalendarz wydarzeń jest pełen niespodzianek.

Fontanna przy Hali Stulecia nie śpi

Aktualnie trwa sezon zimowy. Do maja nie zobaczymy pokazów specjalnych Fontanny Multimedialnej. Gdy fontanna milknie na najbliższe kilka miesięcy, rozpoczynają się intensywne prace konserwatorskie, które przeprowadza pięcioosobowy zespół specjalistów od techniki, dźwięku, elektroniki i pozostałych bardzo delikatnych urządzeń ukrytych w podziemnej maszynowni.

Po zakończonym, intensywnym sezonie letnim należy dokładnie wyczyścić nieckę wodną. Proces mycia dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych – bo taką powierzchnię zajmuje basen fontanny – rozpoczyna się zaraz po spuszczeniu wody i trwa blisko miesiąc. Następnie wymontowuje się wszystkie dysze wodne, przenosi się je do pomieszczeń pod fontanną, żeby szczegółowo ocenić ich stan techniczny, dokonać ewentualnych napraw i zakonserwować do czasu ponownego montażu wiosną.

Wszystkie prace muszą być wykonane bardzo sprawnie i w odpowiedniej kolejności, żeby nie opóźnić inauguracji przyszłego sezonu. Od 15 listopada basen fontanny zostanie wygrodzony niskimi płotkami, co znacznie usprawni prowadzenie prac technicznych, a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo gościom, którzy postanowią zimą odwiedzić tereny Pergoli przy Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej.

Już wkrótce rozpocznie się również montaż specjalnych elementów ozdobnych, które podświetlone będą tworzyć kolorową kompozycję tzw. zimowej fontanny.

 

Wasze komentarze

wtorek, 29.9.2020 14:48
wtorek, 29.9.2020 09:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki