Czy korzystanie z internetu może uzależniać? – otwarty wykład już w piątek w DSW

czwartek, 22.2.2018 09:00 863 0

Jak często korzystamy z internetu? W jaki sposób wykorzystujemy jego zasoby? Dlaczego coraz więcej ludzi jest online? Czy internet może uzależniać? To pytania, na które odpowie psycholog dr hab. Ryszard Poprawa, który w piątek 23 lutego 2018 wygłosi wykład w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wydarzenie organizuje Instytut Psychologii DSW w ramach cyklu spotkań z wybitnymi psychologami pt. „Psychologia wobec ważnych problemów współczesności” oraz „Psychologia dla wszystkich”.

Jak wynika z danych CBOS-u, udostępnionych w „Komunikacie z badań” z kwietnia 2017r., z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta 67% dorosłych Polaków. W tygodniu średnio spędzają w sieci 12 godzin. Grupą najczęściej surfujących w sieci są osoby od 18 do 24 roku życia, którzy poświęcają ponad 20 godzin swojego czasu, a także internauci od 25 do 34 lat, którzy przez około 14 godzin są online. Osoby starsze są e-aktywne średnio przez 9 godzin. Offline pozostaje natomiast ponad połowa osób w wieku 55-64 lata i trzy czwarte najstarszych Polaków (65+).

Aktywność Polaków w sieci polega przede wszystkim na robieniu zakupów lub sprzedawaniu produktów i usług, korzystaniu z bankowości elektronicznej, pobieraniu darmowych programów, muzyki i filmów, czytaniu gazet i czasopism, oglądaniu online telewizji, filmów, seriali lub innych materiałów wideo czy słuchaniu radia. Znaczna część internautów korzysta z wielu serwisów społecznościowych. Dzięki nim utrzymuje lub nawiązuje kontakty, wykorzystuje je również do słuchania muzyki, oglądania lub zamieszczania filmów i zdjęć. Social media stanowią dla nich także formę platformy dyskusyjnej, która umożliwia komentowanie i transmitowanie bieżących wydarzeń. Są też tacy, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych szukają pracy lub nawiązują i utrzymują przez nie znajomości zawodowe i biznesowe.

Wobec powyższych danych oraz innych licznych badań pojawia się pytanie, „Czy korzystanie z internetu może uzależniać?” Odpowiedź poznają uczestnicy otwartego wykład, który w ramach cyklu spotkań „Psychologia wobec ważnych problemów współczesności”, wygłosi psycholog dr. hab. Ryszard Poprawa. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 23 lutego o godzinie 11.00 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)