Czwarty Aquapark we Wrocławiu

wtorek, 4.6.2024 11:25 188 0

We Wrocławiu powstanie kolejny Aquapark, pokazujemy pierwsze plany nowej inwestycji.

Centrum sportowo – rekreacyjne zostanie wybudowane na Lipie Piotrowskiej przy nowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Obiekt będzie szczególnie przydatny dla mieszkańców osiedla Lipa Piotrowska, które w ostatnim czasie mocno się rozwija.

 - Lipa Piotrowska to najmocniej rozwijające się obecnie osiedle we Wrocławiu. Zależy nam na tym, by osiedla były kompletne - to dlatego na Cynamonowej już we wrześniu oddamy do użytku szkołę i przedszkole na 1200 dzieci, rozbudowujemy sieć dróg. Jak wiadomo, najbardziej zmniejszymy ruch na drogach, jeśli różne ważne dla mieszkańców miejsca będą dostępne niedaleko domu. Stąd decyzja o umiejscowieniu na Lipie - właśnie w pobliżu powstającej szkoły - aquaparku osiedlowego. Taka sama zasada działa na Zakrzowie, aquapark obok szkoły. To ma być nie tylko miejsce relaksu dla mieszkańców, ale też miejsce gdzie 100% dzieci w ramach zajęć szkolnych nauczy się pływać, czy będzie mogło korzystać z siłowni. - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.  

Aquapark Wrocław prezentuje pierwsze plany nowego obiektu

Aquapark Zakrzów to nie tylko strefa basenów, jest to kompleks sportowo-rekreacyjny. Podobny do obiektów na Brochowie oraz Zakrzowie. Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium.

W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness oraz siłownia, a w strefie saunarium będą dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku. W strefie rekreacyjnej powstaną: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych. 

- Aquapark Wrocław w zeszłym roku odnotował kolejny rekord frekwencji, odwiedziło nas ponad 2 miliony gości. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. I powód do ciągłego rozwoju. Cieszę się, że Aquapark jest coraz chętniej wybieranym i odwiedzanym obiektem we Wrocławiu. Cały czas się rozwijamy i powiększamy atrakcje w naszym Aquaparku oraz jesteśmy coraz bliżej mieszkańców Wrocławia. Aquapark na Zakrzowie jest już gotowy do otwarcia, a od dwóch lat mieszkańcy korzystają z naszego obiektu na Brochowie. Obecnie planujemy nasz czwarty Aquapark na Lipie Piotrowskiej .– mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego. 

Aquapark na Zakrzowie gotowy do otwarcia

W tym roku zostały zakończone prace nad budową trzeciego obiektu pod szyldem Wrocławskiego Parku Wodnego. Centrum sportowo – rekreacyjne powstało na wrocławskim Zakrzowie i będą z niego korzystać mieszkańcy północno-wschodniej części miasta, jak i sąsiedzi z gminy Długołęka. W ramach zajęć pływania będą z niego korzystać uczniowie z pobliskiej SP nr 44.

- Aquapark na Zakrzowie jest gotowy do otwarcia, wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane do PINB. Czekamy na pozytywną decyzję, która pozwoli nam otworzyć obiekt dla mieszkańców Wrocławia – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik prasowy Aquaparku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)