Cykl spotkań z uczniami jednej z wrocławskich podstawówek pod hasłem „Dlaczego przemoc, a nie empatia i przyjaźń?”

poniedziałek, 30.10.2023 11:35 147 0

Mł. asp. Agnieszka Olejniczak z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto prowadzi cykliczne spotkania z dziećmi oraz młodzieżą z wrocławskich szkół. W październiku prowadziła cykl spotkań profilaktycznych profilaktycznych dot. przemocy, z jaką na co dzień spotykają się nastolatkowie. W szkole podstawowej nr 46 we Wrocławiu policjantka wraz z szkolną pedagog oraz pracownikami MOPSu rozmawiała z uczniami klas 5-8, m.in. o przypadkach przemocy rówieśniczej, mowie nienawiści i hejcie oraz jak sobie z tym radzić i do kogo w takich przypadkach zwrócić się o pomoc.

Cykl spotkań, które w październiku odbywały na terenie szkoły podstawowej nr 46, miał na celu wdrożenie działań prewencyjnych wśród uczniów klas starszych, właśnie przy współpracy z wrocławską Policją.

Mł. asp. Agnieszka Olejniczak podczas prelekcji rozmawiając z uczniami klas od piątych do ósmych poruszyła tematykę  przemocy, której mogą paść ofiarą. Omówiła także rodzaje przemocy, z jakimi mogą mieć do czynienia.

W spotkaniach poza policjantką brali również udział pracownicy wrocławskiego MOPSu oraz szkolna pedagog.

Mowa nienawiści i hejt, zwłaszcza ten spotykany w sieci, to tematy, których nie powinniśmy pomijać w naszych  rozmowach z dziećmi. Podczas spotkania z uczniami funkcjonariuszka nie zapomniała również poruszyć tych bardzo ważnych kwestii. Nadmieniła również, jakie konsekwencje prawne niosą za sobą tego typu zachowania.

Policjantka, która na co dzień zajmuje się problematyką nieletnich w sposób przystępny dla młodzieży podzieliła się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że policjanci są po to, aby w szczególności chronić właśnie ich!

xródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)