Cumbia-rock z Nikaragui w Starej Piwnicy!

poniedziałek, 16.5.2016 09:22 480 0

Nominowany do nagrody Grammy, pochodzący z Niakargui, zespół La Cuneta Son Machin odwiedzi Wrocław w ramach europejskiej trasy promujacej ich najnowszy album "Mondongo".

Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 7 czerwca w niedawno otwartym klube muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15

Założony w 2009 roku, w Nikaragui, zespół La Cuneta Son Machin, zrodzony został z celebracji Santo Domingo, patrona złodziei i prostytutek w Managua.

La Cuneta Son Machin stworzył niepowtarzalny dźwięk cumbia-rock, który elektryzuje publiczność na całym świecie, gdziekolwiek zagrają koncerty.

Znani ze swojego hałaśliwego, scenicznego show, łączą tradycyjne rytmy Nikaragui, cumbia wraz z elementami elektroniki i rocka. Ich występy wzbogacone są o instrumenty - marimby, akordeony, latin percussion i gitary elektryczne. Uważani za bohaterów narodowych Nikaragui, w 2016 otrzymali nominację Grammy dla najlepszego albumu Latin Urban Rock& Alternative za ostatnią płytę "Mondongo".

Dzięki temu ich muzyka uzyskała  międzynarodowe uznanie.

Muzycy połączyli heavy metal wraz z dźwiękami wywodzącymi się z najbiedniejszych i marginalnych barów Nikaragui w formacie mash-up. Ta niezwykła fuzja przyciągnęła uwagę młodzieży z Nikaragui, ponieważ stworzyli język muzyczny, który wcisnął się pomiędzy wrażliwy mainstream a tradycyjną muzyką ludową Nikaragui.

Kiedy zaczęli tworzyć oryginalną muzykę, cofnęli się do czasów rewolucyjnych modeli muzycznych z 1980 roku i zaczęli przekraczać granice nikaraguańskich stylów ludowych, łcząć je z nowoczesnymi wpływami i tekstami z popularnego slangu wspłczesnej Nikaragui. Miało to na celu stworzenie nowego wyrazu muzycznego, opartego na muzyce popularnej Nikaragui. 

Bilety: 15 zł -rezerwacje: bilety@o2.pl, 20 zł - w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl.

Rezerwacje: bilety@o2.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)