Chmielarz, Gessler, de Barbaro, Carter, Mull – spotkania w ramach Wirtualnych Targów Książki

sobota, 15.5.2021 09:36 171 0

Już w najbliższą środę, 19 maja, startują Wirtualne Targi Książki. W ramach wydarzenia odbędzie się niemal 60 spotkań autorskich online poświęconych najciekawszym literackim premierom. W pierwszych dniach targów na dwóch wirtualnych scenach zagoszczą m.in. Wojciech Chmielarz, Magda Gessler, Natalia de Barbaro, Chris Carter oraz Brandon Mull.

W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Wojciech Chmielarz – środa, 19 maja, godz. 18:00

Wirtualne Targi Książki zostaną zainaugurowane spotkaniem z Wojciechem Chmielarzem wokół jego najnowszej książki „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy) – kontynuacji „Zombie” oraz „Wampira” i jednej z najbardziej wyczekiwanych literackich premier tej wiosny. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Zalewski, odtwórca jednej z głównych ról w oryginalnym serialu audio Empik Go „Wilkołak” na podstawie powieści. Artysta nie tylko weźmie udział w rozmowie, ale też po raz pierwszy wykona na żywo piosenkę „Wilk”, inspirowaną produkcją. Utworu już teraz można posłuchać w aplikacji Empik Music. Rozmowę z autorem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom.

W trzeciej części cyklu gliwickiego prywatny detektyw Dawid Wolski zanurza się w bolesnej przeszłości i wyrusza tropem utraconej przed dziesięcioma laty ukochanej - Igi. Dostrzega ją na pogrzebie swojego ojca – mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy kobiety jego życia. Iga jest o dziesięć lat starsza, zmieniona, ale Wolski nie ma nawet cienia wątpliwości, że to naprawdę ona, choć nikt mu nie wierzy. Rozpoczyna niebezpieczne śledztwo, w które wciąga prokuratora Adama Górnika, jedynego przyjaznego mu człowieka. Prawda okaże się jednak nie do zaakceptowania.

Magda Gessler – środa, 19 maja, godz. 19:00

Jeszcze przed oficjalną premierą, „Magda. Autobiografia Magdy Gessler” (Wydawnictwo 5WHY PROMOTION) wzbudza ogromne emocje. W ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się spotkanie z Magdą Gessler poświęcone wyczekiwanemu tytułowi. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. Transmisja ze spotkania dostępna będzie na Instagram.com/empikcom.

Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas nieznana historia, z której fani charyzmatycznej restauratorki dowiedzą się, jak długą i krętą drogę musiała przejść bohaterka, aby być tu, gdzie jest obecnie. Autorzy zabierają czytelnika w emocjonalną podróż, w której szczęście miesza się z samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy, co okrutny. Autobiografia Magdy Gessler to opowieść o niezwykłej sile i wierze we własne możliwości oraz o ciekawości świata, pozwalającej sięgać po marzenia.

Chris Carter – czwartek, 20 maja, godz. 20:00

Wirtualne Targi Książki gościć będą nie tylko czołowych polskich autorów, lecz także zagranicznych pisarzy, którzy dzięki formule online mają szansę połączyć się z czytelnikami. Wśród nich Chris Carter, jeden z najpoczytniejszych współczesnych twórców thrillerów i kryminałów. Podczas wiosennej edycji targów opowie o swojej najnowszej powieści „Dzienniki Śmierci” (Wydawnictwo Sonia Draga), jedenastym tomie z cyklu o Robercie Hunterze. Rozmowę, której interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom, poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Los Angeles, 5 grudnia – trzy tygodnie do Bożego Narodzenia. Angela Wood, mistrzyni sztuki złodziejstwa kieszonkowego, właśnie podlicza swój łup. Kiedy świętuje przy drinku zakończenie pomyślnej dniówki, przypadkiem zauważa, jak jeden z klientów baru traktuje opryskliwie starszego człowieka. Postanawia dać mu nauczkę i kradnie jego elegancką, skórzaną aktówkę. W środku nie ma pieniędzy ani laptopa. Angela nie znajduje właściwie niczego wartościowego, jedynie oprawiony w czarną skórę notatnik, zaskakująco ciężki. Ciekawość zwycięża i w zaciszu swojego mieszkania bohaterka szybko kartkuje zdobycz. Zaczyna się najgorszy koszmar jej życia.

Natalia de Barbaro – piątek, 21 maja, godz. 20:00

W ramach targowej strefy Apostrof, czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorką największego bestsellera ostatnich miesięcy – Natalią de Barbaro. Psycholożka społeczna i twórczyni warsztatów dla kobiet poruszyła swoją książką „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (Wydawnictwo Agora) tysiące osób. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a transmisję będzie można śledzić na stronie Facebook.com/empikcom.

Natalia de Barbaro zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. To lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości. Dowiedzą się z niej, jak wsłuchać się w wewnętrzny głos, który podpowiada, co w danym momencie będzie dla nich najlepsze, czego akurat potrzebują. Nauczą się także uświadamiać sobie, które przekonania, czasem bardzo krzywdzące, lecz zakorzeniane w głowach dziewczynek od najmłodszych lat, zupełnie im nie służą.

Brandon Mull – niedziela, 23 maja, godz. 12:00

Podczas Wirtualnych Targów Książki nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. W strefie literatury dziecięcej Przecinek i Kropka zagości Brandon Mull, autor jednej z najpopularniejszych współczesnych serii młodzieżowych. Pisarz opowie o najnowszej części cyklu, „Mistrz Igrzysk Tytanów. Smocza Straż” (Wydawnictwo Wilga). Rozmowa, którą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, transmitowana będzie na stronie Facebook.com/empikcom.

W czwartym tomie serii „Smocza Straż” z bestsellerowego cyklu „Baśniobór” wojna ze smokami się nasila. Aby je pokonać, konieczne będzie wsparcie ze strony Doliny Tytanów. To smoczy azyl inny niż wszystkie, w którym smoki żyją w niewoli. Mieści się tam również arena Igrzysk Tytanów, walk gladiatorskich nadzorowanych przez samego Humbugla, złowieszczego demona. Doliną włada potężna Królowa Olbrzymów, jedna z pięciorga monarchów magicznego świata. Podczas gdy Seth próbuje odzyskać wspomnienia, a Kendra go szuka, wszyscy próbują znaleźć sposób na powstrzymanie smoków przed opanowaniem całego świata. Wyjątkiem jest Ronodin – mroczny jednorożec, który ma własne przebiegłe plany…

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz