komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


Chętni do służby w policji mogli sprawdzić się na torze przeszkód

wtorek, 18.2.2020 10:27 , komentarze: 0 , odsłony: 326
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci organizują spotkania z osobami zainteresowanymi wstąpieniem do służby. Odbywają się one na terenie hali sportowej przy ul. Poznańskiej we Wrocławiu, gdzie uczestnicy mają możliwość zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. Pod okiem policyjnych instruktorów można także sprawdzić się na torze przeszkód, który przygotowany zostanie zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj. Kolejne już w następny poniedziałek.

Mając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży, szczególnie sprawami związanymi z wstąpieniem do służby w Policji, policjanci z Wydział Doboru i Szkolenia zaplanowali ,,Dni otwarte’’. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj, a kolejne już są zaplanowane luty i marzec. Zajęcia fizyczne na policyjnym torze przeszkód funkcjonariusze będą przeprowadzać od godz. 13:00 w sali sportowej przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Przyszli kandydaci podczas wizyty w jednostce, uzyskać mogą wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, w tym także te dotyczące specyfiki służby policjantów, zarobków, jak też całego procesu rekrutacji.

Tego dnia adepci, mają też możliwość sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej na specjalnym policyjnym torze przeszkód, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Przed podjęciem próby pokonania toru, funkcjonariusze prowadzący zajęcia, przeprowadzą rozgrzewkę dla przyszłych kandydatów.

Następnie wszystkie osoby, zostają zapoznane ze schematem pokonania sprawnościowego toru przeszkód. Każdy może zobaczyć, jak poprawnie wykonywać kolejne ćwiczenia i jak robić to najszybciej. Kiedy przyszli kandydaci zobaczą, jak funkcjonariusz pokonuje kolejne przeszkody, sami mogą podjąć taką próbę. Ćwiczenia sportowe odbywają się w hali sportowej przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Terminarz cyklicznych spotkań dla przyszłych kandydatów do służby w Policji:

  • 24 lutego 2020 r.
  • 2, 9, 16, 23, 30 marca 2020 r.

Przypominamy, że chętni do udziału w zajęciach zobowiązani są wyposażyć się w strój sportowy. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu pod nr tel. 71340 4044.

 /KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele