komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Chcieli skontrolować kierowcę rozmawiającego przez telefon. Zaczął uciekać, bo był poszukiwany

piątek, 6.9.2019 09:43 , komentarze: 1 , odsłony: 1493
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład grupy "SPEED", zatrzymali jadącego osobowym Renaultem mężczyznę, który prowadził rozmowę przez telefon komórkowy, a widząc funkcjonariuszy zaczął uciekać. Szybko okazało się, że powodem takiego zachowania kierowcy był fakt, że jest osobą poszukiwaną listem gończym. Trafił on do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego. Za popełnione wykroczenie w ruchu, został ukarany mandatem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wchodzący w skład grupy „SPEED”, patrolowali główne ciągi komunikacyjne na terenie dzielnicy Stare Miasto. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który jechał osobowym Renaultem i prowadził rozmowę przez telefon komórkowy, trzymając w ręku aparat.

W związku z powyższym funkcjonariusze podjechali radiowozem obok jego auta, by dać wyraźne sygnały do zatrzymania. Kierowca zorientował się i zaczął uciekać, zmieniając gwałtownie kierunek jazdy.

Policjanci pojechali za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, co doprowadziło do tego, że mężczyzna zatrzymał swój pojazd.

Sprawdzenie kierowcy w systemach informatycznych Policji wykazało, że jest osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawiania wolności.

Został on zatrzymany i ukarany mandatem w związku z popełnionym wykroczeniem, a następnie przetransportowany przez funkcjonariuszy do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz najbliższe 2 lata.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Dobre przez dwa lata będzie spokój
piątek, 06.09.2019 18:29 autor:
poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele